У ЄС не сказали, чи депортують українських чоловіків з простроченими документами
У Єврокомісії відреагували на зупинку надання консульських послуг українським чоловікам призовного віку за кордоном.
Речниця Єврокомісії з внутрішніх справ, міграції та внутрішньої безпеки Аніта Хіппер сказала, що "беруть це рішення до відома", пише Радіо Свобода.
"Ми беремо це оголошення до відома. У мене немає конкретних коментарів, коли йдеться про Директиву про тимчасовий захист (документ регулює перебування переселенців з України на території ЄС – ред.). Ми не розрізняємо статі, а також призовний статус. Це все, що маю сказати зі свого боку", – сказала Хіппер.
У ЄС не стали коментувати, чи підтримують це рішення української влади, не сказали й чи підлягатимуть депортації українські чоловіки, що опиняться на території ЄС із простроченими документами.
"Не нам коментувати рішення українського уряду щодо заходів, які необхідно вжити в контексті конфлікту. Єдине, що ми можемо зробити, – це пояснити, яка ситуація з цими особами, які перебувають на території Європи. Це те, що ми можемо зробити", – резюмував представник Єврокомісії Ерік Мамер.
Тим часом влада ФРН заявила, що рішення України не надавати консульські послуги українським чоловікам за кордоном не вплине на статус українців, які перебувають у Німеччині як біженці.
Про це заявив речник МВС ФРН Максиміліан Каль на урядовій прес-конференції, передає DW. Водночас, в уряді відмовилися коментувати рішення МЗС України докладніше. Про можливість отримання простроченого українського паспорта німецького документа Каль обіцяв проінформувати додатково.
Нагадаємо, з 23 квітня Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити усі консульські дії щодо для громадян України призовного віку. Заборона діятиме до отримання роз'яснень положень закону щодо посилення мобілізації. Чоловіки цього віку у консульствах зможуть тільки оформити документи для повернення в Україну.
Видача закордонних паспортів за межами України для цих категорій громадян також призупинена.
Міністр МЗС Дмитро Кулеба, коментуючи ці рішення заявив, що "перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною".
"Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно", - зазначив він.
- 474 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:15 Харченко після візиту до шпиталю прикордонників: “Домовились про закупівлю необхідного майна”
- 17:00 Міжнародний реєстр збитків: верифікували перші заяви українців
- 17:00 Українцям слід готуватися до зміни погоди: синоптикиня надала прогноз на неділю
- 16:02 Ситуація на Покровському напрямку погіршується - деталі від військового експерта та військовослужбовців
- 16:00 Дрони «Сєвєродонецькводоканалу» віддали на випробування прикордонникам
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Ірина Верігіна: Бійці, які захищали аеропорт, питали мене “Чому ми не зайшли в Луганськ? Він був вільний” 09.12.2024 переглядів: 2776
- «Мало хто з лікарів хоче їхати до Сіверськодонецька та займатися цим». У місті проблеми зі зграями тварин 13.12.2024 переглядів: 1181
- Як сіверськодончанка водить людей у походи Карпатами. Історія Тетяни Ісакової 12.12.2024 переглядів: 984
- “Пріоритетне право на отримання сертифікатів єВідновлення матимуть усі ВПО”, - нардеп 07.12.2024 переглядів: 912