У Тернополі засудили освітянку за впровадження російських стандартів освіти в школі на Луганщині

У Тернополі засудили освітянку за впровадження російських стандартів освіти в школі на Луганщині

Тернопільський міськрайонний суд визнав винною та засудив до 2 років 6 місяців позбавлення волі жительку Мусіїївки Старобільського району за колабораційну діяльність (ч. 3 ст. 111-1 КК України). Також її позбавили права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у закладах освіти та обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування у сфері освіти строком на 14 років.

Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура.

Прокурор довів у суді, що жителька Мусіївки у травні 2022 року погодилися на співпрацю з окупаційною владою. Жінка очолила «государственное общеобразовательное учреждение луганской народной республики «Мусиевский учебно-воспитательный комплекс», перейменований з українського закладу освіти.

«Працюючи на посаді директора навчально-виховного комплексу, вона впроваджувала у школі стандарти освіти держави-агресорки шляхом встановлення та реалізації освітньої програми, визначеної законодавством рф. Колаборантка довела до відома усіх працівників закладу необхідність впровадження стандартів системи освіти рф. У навчальний план закладу було введено «русский язык», «разговоры о важном», «литературное чтение», «мои первые опыты», «технология» та інші предмети, затверджені як стандарти освіти у навчальному процесі державою-агресором», – зазначили у прокуратурі.

Натомість зі шкільної бібліотеки вилучили усі українські книги, як «провокаторські» й завезли російську літературу.

За показаннями свідків, які виїхали з окупації на підконтрольну Україні територію, директорка погрожувала тим освітянам, що не пішли на співпрацю з окупаційною владою, обшуками й переслідуваннями.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.

Строк відбуття покарання засудженій рахуватиметься з моменту звернення вироку до виконання.

Нагадаємо, до двох років позбавлення волі засудили директора гімназії з Луганщини за співпрацю з окупантами та пропаганду збройної агресії рф.