У Тернополі засудили освітянку за впровадження російських стандартів освіти в школі на Луганщині
Тернопільський міськрайонний суд визнав винною та засудив до 2 років 6 місяців позбавлення волі жительку Мусіїївки Старобільського району за колабораційну діяльність (ч. 3 ст. 111-1 КК України). Також її позбавили права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у закладах освіти та обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування у сфері освіти строком на 14 років.
Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура.
Прокурор довів у суді, що жителька Мусіївки у травні 2022 року погодилися на співпрацю з окупаційною владою. Жінка очолила «государственное общеобразовательное учреждение луганской народной республики «Мусиевский учебно-воспитательный комплекс», перейменований з українського закладу освіти.
«Працюючи на посаді директора навчально-виховного комплексу, вона впроваджувала у школі стандарти освіти держави-агресорки шляхом встановлення та реалізації освітньої програми, визначеної законодавством рф. Колаборантка довела до відома усіх працівників закладу необхідність впровадження стандартів системи освіти рф. У навчальний план закладу було введено «русский язык», «разговоры о важном», «литературное чтение», «мои первые опыты», «технология» та інші предмети, затверджені як стандарти освіти у навчальному процесі державою-агресором», – зазначили у прокуратурі.
Натомість зі шкільної бібліотеки вилучили усі українські книги, як «провокаторські» й завезли російську літературу.
За показаннями свідків, які виїхали з окупації на підконтрольну Україні територію, директорка погрожувала тим освітянам, що не пішли на співпрацю з окупаційною владою, обшуками й переслідуваннями.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.
Строк відбуття покарання засудженій рахуватиметься з моменту звернення вироку до виконання.
Нагадаємо, до двох років позбавлення волі засудили директора гімназії з Луганщини за співпрацю з окупантами та пропаганду збройної агресії рф.
- 220 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Переселенців запрошують до Ради з питань ВПО при Дніпропетровській ОВА
- 18:00 Як виглядає Хитрий ринок влітку 2024 року
- 17:11 В Україні на вихідних знову очікується спека, яку змінить похолодання
- 17:00 Пасічник отримав чергову підозру
- 17:00 "У кожної людини є своя цитринка". Сєвєродонецька співачка Omelta про магазин своїх прикрас
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Виплати ВПО продовжать ще на пів року, – Верещук 24.07.2024 переглядів: 12015
- Окупанти віддали відновлення понад 400 будинків у Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному російській компанії 19.07.2024 переглядів: 8711
- Коли пенсіонерам-ВПО необхідно проходити ідентифікацію – роз’яснення ПФУ 21.07.2024 переглядів: 2385
- Повідомили про підозру шістьом мешканцям Луганщини, яких окупанти призначили на керівні посади 22.07.2024 переглядів: 2212