З секретарки у директорки ліцею. Жительку Луганщини засудили за співпрацю з ворогом до 3 років ув'язнення
«Директорку» окупаційного навчального закладу зі Старобільщини засудили до 3 років позбавлення волі. За публічного обвинувачення прокурорів Старобільської окружної прокуратури Луганської області місцеву мешканку визнали винною у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.
Її засудили до 3 років позбавлення волі. Також позбавили права впродовж 12 років обіймати певні посади в органах влади.
Прокурори в суді довели, що екссекретарка Новопсковського ліцею у квітні 2022 року почала співпрацювати з окупаційною владою.
Жінка обійняла посаду «директорки» у «державному загальноосвітньому закладі лнр «Новопсковська середня школа», створеному на базі українського ліцею.
Вона підготувала та організувала освітній процес в «школі» відповідно до «закону про освіту лнр».
Крім того, взяла участь у медійному пропагандистському проєкті окупантів, де висловила подяку рф за надання п’ятдесят однієї тисячі підручників для навчання дітей в закладах освіти району за стандартами держави-агресорки.
Вирок ухвалили заочно. Засуджена відбуватиме покарання з моменту затримання.
Наразі жінку оголосили у розшук.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, державі повернули 620 тис грн, які вніс підозрюваний у фінансуванні окупантів житель Луганщини у виді застави, а потім втік.
- 593 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:00 Перейменують райони Луганська: ЛОДА оголосила про прийом пропозицій
- 11:00 Сіверськодонецька громада – учасниця відбору до проєкту будівництва соцжитла, – Мінрозвитку
- 10:02 У Лісовій дачі - одне з найбільших поховань: що окупанти розповідають про вилучення тіл на Луганщині
- 09:00 ЛОВА: На окупованій Луганщині медична криза, а у школах проводять «олімпіаду» з військовим ухилом
- 08:36 росіяни атакували поблизу 12 населених пунктів на східних напрямках
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «Лісова дача»: для чого Сіверськодонецька МВА придбала комплекс на Закарпатті 08.01.2026 переглядів: 940
- Загинув військовий з Луганщини Ігор Орлов: його поховають у Львові 06.01.2026 переглядів: 714
- Окупанти скасовують соціальні виплати на Луганщині, - ЦНС 05.01.2026 переглядів: 471
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини 06.01.2026 переглядів: 418


Сіверськодонецька громада – учасниця відбору до проєкту будівництва соцжитла, – Мінрозвитку
У Лісовій дачі - одне з найбільших поховань: що окупанти розповідають про вилучення тіл на Луганщині
ЛОВА: На окупованій Луганщині медична криза, а у школах проводять «олімпіаду» з військовим ухилом