Судитимуть двох мешканок Луганщини, які організовували «вибори»

Судитимуть двох мешканок Луганщини, які організовували «вибори»

Прокурори Луганської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно «голови виборчої комісії лнр» та її «заступниці». Їм інкримінують зайняття посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території та в участь в організації та проведенні незаконних виборів (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.

Розслідування встановило, що в січні 2023 року було утворено «виборчу комісію», яка діяла на тимчасово окупованій території Луганщини.

Надалі, «голова лнр» видав «указ» «Про призначення членів виборчої комісії лнр першого складу».

Двоє мешканок Луганська добровільно обійняли керівні посади в незаконному органі влади. Одна ‒ стала «головою виборчої комісії лнр», інша ‒ її «заступницею».

Очільниця комісії здійснювала керівництво її роботою, головувала на засіданнях, підписувала рішення, протоколи, договори та інші документи, надавала доручення «заступнику», «секретарю» та «членам комісії».

«Заступниця» здійснювала організаційні заходи для підготовки та проведення «виборів» під назвою «єдиний день голосування».

Крім того, провели навчальний семінар для представників регіональних відділень політичних партій з питань фінансування виборчої кампанії та адміністративної відповідальності за порушення «законодавства», та підсумкове засідання «комісії», де були затверджені результати незаконних виборів.

Незаконні «вибори депутатів народної ради та депутатів представницьких органів муніципальних утворень лнр першого скликання» проходили на початку вересня 2023 року.

Раніше обвинувачені вже брали участь у діяльності «центральної виборчої комісії» під час так званого «референдуму» у вересні 2022 року.

Вони переховуються на території псевдореспубліки та оголошені у розшук.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, СБУ повідомила про підозру трьом організаторам та учасникам псевдовиборів, влаштованих окупантами на Луганщині у вересні 2023 року. Усі вони перейшли на бік ворога ще до фейкового «волевиявлення» і для «успішної кар’єри» отримали партійні квитки «единой россии».