Міненергетики розраховує, що з червня в Україні буде новий "посильний" тариф на електроенергію

Міненергетики розраховує, що з червня в Україні буде новий "посильний" тариф на електроенергію

Міністерство енергетики ще не знає, яким буде тариф на електроенергію для населення з червня, але упевнене, що він буде посильним.

Про це в вівторок, 21 травня, в ефірі єдиного телемарафону сказав заступним міністра Микола Колісник, повідомляє Liga.net.

"До кінця цього місяця діє чинний тариф. Здійснюються розрахунки щодо продовження спеціальних обов'язків та умов спеціальних обов'язків на різних цінах. Але вони ґрунтуються в першу чергу на тому, що населення повинно бути в змозі оплачувати, щоб це були посильні тарифи. І друге, ці тарифи мають сприяти проведенню ремонтної кампанії", – сказав він.

За словами Колісника, у 2023 році завдяки підняттю тарифу з 1,44-1,68 грн/кВт-год. до 2,64 грн/кВт-год. держава змогла додати 3 ГВт потужності в енергосистему.

"Такий крок є важливим, остаточного рішення щодо конкретної ціни немає", – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи можливе підвищення удвічі, заступник міністра сказав: "Рішення, впевнений, буде збалансованим, щоб той крок був посильним для населення".

Нагадаємо, на думку експертів, Україні доведеться жити з обмеженнями у подачі електроенергії як мінімум, до серпня. А можливо і наступні два роки.

Через руйнування ТЕС внаслідок російських обстрілів в Україні з 14 травня застосовуються графіки відключення електроенергії.