Зеленський про мобілізованих: "Бажано, щоб їх не кинули на найгарячіший напрямок"

Зеленський про мобілізованих: "Бажано, щоб їх не кинули на найгарячіший напрямок"

Президент Володимир Зеленський сказав, що підготовка мобілізованих українців у ЗСУ залежить від багатьох факторів, у тому числі від того, як швидко прийде в Україну західна техніка, якою мобілізовані вчитимуться керувати.

Про це він сказав в інтерв'ю Reuters.

Зеленський зазначив, що для підготовки мобілізованих потрібен "деякий час", але він сподівається, що час буде достатній. Також Зеленський сказав, що мобілізовані не мають одразу направлятися на передову, адже головне завдання зараз підготувати резерви для ротації бригад, які "на передку".

"Людина повинна мати час на тренування і підготовку. І потім бажано, щоб її не кинули в ту чи іншу бригаду у найгарячіший напрямок, а щоб вона могла практику мати. Там, де є бойові дії, але не такі інтенсивні. І після цього людина може виконувати завдання там, де вирішить командування", - сказав Зеленський.

Він підкреслив важливість "ротаційних військ".

"Коли ти стоїш на другій лінії і готуєшся, коли ти частина резервів, то важливо, щоб була і техніка. І важливо, щоб на цій техніці людина пішла на фронт. І коли у вас у резервах стоять війська, навіть навчені, а техніка ще не прийшла, або прийшла інша, то тут і є питання", - зазначив Зеленський.

Нагадаємо, 18 травня став чинним закон про мобілізацію, а також закони про підвищення штрафів за ухилення від мобілізації. 16 травня Кабмін оновив порядок призову на військову службу під час мобілізації.