Луганських правоохоронців вчили, як протидіяти торгівлі людьми. Що потрібно знати українцям, аби уберегтися від цього
Луганські правоохоронці відпрацювали протицію торгівлі людьми, згідно з кращими європейськими практиками.
Про це "Сєвєродонецьк онлайн" розповіли організатори тренінгу.
З 20 по 23 травня 2024 року на Львівщині експерти Програми підтримки ОБСЄ в Україні спільно з МОМ провели навчання з протидії торгівлі людьми для представників міграційної поліції, прокуратури, слідчих, працівників соціального сектору та дотичних неурядових організацій з Луганської, Полтавської та Харківської областей.
Спеціалісти поділились на команди та відпрацювали симуляційну вправу, розроблену з урахуванням кращих європейських практик міжвідомчого підходу до боротьби з торгівлею людьми. Симуляція відтворювала реальний сценарій розслідування випадку торгівлі людьми, де учасники мали можливість застосувати свої знання та навички для виявлення жертв, збору доказів та розслідування злочинів.
"Симуляційні вправи - запорука якісної, професійної співдії спрямованої на формування та удосконалення навиків опрацювання реалістичних кейсів щодо різних форм торгівлі людьми, розвитку здібностей та вмінь, які допомагають адаптації учасників до складних, швидкоплинних і не очікуваних ситуацій та вирішення проблемно-пошукових ситуацій. І найосновніше, в основу вправ, закладено людиноцентричний підхід, допомогу та захист осіб постраждалих від торгівлі людьми", – розповіла завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ІПФПНП Львівського державного університету внутрішніх справ Олександра Захарова.
Внаслідок збройної агресії російської федерації, розпочатої у 2014 році, та особливо після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, ризик потрапляння у ситуацію торгівлі людьми для українців значно зріс.
"Ймовірність експлуатації поширюються і на віртуальний простір. Багато наших громадян використовують соціальні мережі для пошуку допомоги та підтримки, а відтак - розкривають геолокацію та розказують про своє скрутне становище. Ця інформація може бути використана трафікерами для ідентифікації та звʼязку начебто для надання допомоги. Саме тому до програми вправи ми додали блок про особливості розслідування злочинів торгівлі людьми, вчинених з використанням інформаційних технологій", - повідомив старший менеджер проєктів Програми підтримки ОБСЄ для України Сергій Гриненко.
Вперше подібний симуляційний тренінг провів Офіс Спеціального
Представника та Координатора з протидії торгівлі людьми ОБСЄ у 2016 році в Італії. Тоді
учасниками вправи були фахівці з 31 країни. Відтоді інтерактивні методи навчання через
відтворення реальних ситуацій проводять у рамках проєктів ОБСЄ на регулярній основі.
Нагадаємо, на Закарпатті для жінок-переселенок з Луганщини провели тренінг з бізнес-планування.
- 319 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 20:23 путін розповів про ракету, якою рф била по Дніпру: надалі можуть бути нові удари
- 19:00 Президент вручив нагороду керівнику 81-ї бригади за оборону Білогорівки
- 18:00 ЛОВА: більшість малих громад області не мають ресурсів на забезпечення житлом ВПО
- 17:09 Синоптикиня назвала головну особливість погоди в Україні у п'ятницю
- 17:00 Понад 220 тисяч гривень виплатять лисичанам, які опинилися у складних життєвих обставинах
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 8994
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 3870
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 3155
- Загибель Анастасії Волкової: громадськість вимагає справедливого розслідування 14.11.2024 переглядів: 1799