НАБУ "взялося" за заступника генпрокурора Вербицького, дівчина якого придбала Porsche і котедж

НАБУ "взялося" за заступника генпрокурора Вербицького, дівчина якого володіє Porsche і котеджем

Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького.

Про це пише Радіо Свобода з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Детективи зареєстрували кримінальне провадження 13 травня – через тиждень після виходу першого матеріалу "Схем" (Радіо Свобода), в якому йшлося про те, що Дмитро Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку "Коник" у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості.

У другому розслідуванні "Схеми" розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в тому ж "Конику", загальна вартість яких складає щонайменше 52 млн грн – хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень.

Тоді у коментарі "Схемам" заступник генпрокурора Дмитро Вербицький заявив, що не допомагав Ільницькій фінансово, при цьому не спростував, що перебуває з нею у стосунках, але зазначив, що вони не носять сімейного характеру.

"Факти, оприлюднені в програмі журналістських розслідувань «Схеми» (Радіо Свобода) щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому детективами Національного антикорупційного бюро України 13.05.2024 за ознаками злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України", – йдеться у відповіді САП.

Покарання за статтею 368-5 Кримінального кодексу «незаконне збагачення» передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Народний депутат Ярослав Железняк (фракція "Голос") повідомив, що сьогодні, 19 червня, генерального прокурора Андрія Костіна Верховна Рада викликала на засідання, щоб заслухати його поясненн щодо Вербицького. Але Костін не прийшов.

"Генпрокурор вирішив не зʼявлятися на цей виклик і не пояснювати розслідування журналістів "Схеми" та вже НАБУ щодо незаконного збагачення свого заступника Вербицького. Тобто: офіційно генпрокурор сховався від виклику парламенту", - додав Железняк.