рф розпочала підготовку до літнього наступу, - ISW

рф розпочала підготовку до літнього наступу, - ISW

Російська армія нарощує темпи своїх атак у Донецькій області, водночас зменшуючи інтенсивність на півночі Харківської області. Це може свідчити про підготовку до літнього наступу або про його початок.

Про це пише ISW (Інститут вивчення війни).

На думку експертів, наступ росіян на Харківщині має на меті відволікти ЗСУ, щоб надати можливість окупантам активізуватися на інших ділянках фронту.

Фахівці відзначили, що росіяни збільшили інтенсивність атак на напрямку Торецьк-Горлівка в ніч на 18 червня і підтримували відносно високу інтенсивність атак на цій ділянці з 19 по 22 червня. Крім того, ворожа армія навіть здобула кілька тактичних перемог на цій ділянці. 

Ця активізація привертає увагу, адже протягом цього року росіяни не проявляли активності на цій ділянці. Водночас на півночі Харківщини темпи операцій різко знизились.

Українські джерела також підтверджують, що деякі українські підрозділи перекинули на Харківський напрямок з Донецької області.

Тому російські окупанти можуть використовувати слабкість українських позицій для посилення атак, особливо на напрямку Торецьк-Горлівка.

Крім того, противник підтримує високу інтенсивність обстрілів у напрямку Часового Яру та навколо Авдіївки та можуть незабаром посилити атаки.

Все залежить від того, чи визначить російське командування найближчі тижні як сприятливий час для наступу тут до того, як Сили оборони передислокують резерви назад у Донецьку область.

"Українські джерела попереджали, що росія проведе літній наступ, який, ймовірно, зосередиться на сході України після проведення наступальних операцій на півночі, спрямованих на використання обмежених ресурсів України, а нещодавнє посилення в Донецькій області може свідчити про підготовку до такого літнього наступу", - йдеться у тексті.

Нагадаємо, що у Deepstate розповіли про ситуацію на фронті.