ООН продовжить виплати пенсіонерам-ВПО до кінця року

ООН продовжить виплати пенсіонерам-ВПО до кінця року

Додаткову виплату від ВПП ООН пенсіонерам, які живуть в зоні бойових дій та мають низькі пенсії, продовжать до кінця 2024 року.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Так, у серпні 2023 року Мінсоцполітики, Пенсійний фонд і Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН) ініціювали спільний проєкт, мета якого – об'єднати зусилля у наданні українським громадянам грошової підтримки від міжнародних гуманітарних організацій. Зокрема, підтримати пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.

Від серпня 2023 року такою допомогою охоплено понад 421 тисяча пенсіонерів, які мешкають на територіях активних або можливих бойових дій. Сукупний обсяг підтримки від ВПП ООН склав вже понад 1,68 млрд грн.

Дані виплати продовжать до грудня 2024 включно (надалі питання продовження виплат буде вирішуватися донорами залежно від наявного фінансування).

Довідково: додаткова грошова допомога надається пенсіонерам, які отримують пенсію меншу за 3250 грн і проживають на територіях активних або можливих бойових дій та які не отримували після 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Спеціально звертатись за призначенням додаткової виплати не потрібно. ВПП ООН спрямовує кошти пенсіонерам на підставі інформації, вже наявної у базах даних Пенсійного фонду. А виплата проводиться або на банківську картку, або через відділення Укрпошти (для пенсіонерів, які отримують пенсію через АТ «Укрпошта»)

Нагадаємо, останніми днями на гарячу лінію Мінреінтеграції почастішали звернення внутрішньо переміщених осіб щодо затримки виплат у першому виплатному періоді червня. Там запевнили, що гроші переселенцям виплатять.