Уряд планує масштабувати експериментальний проєкт щодо дистанційного обстеження знищеного житла на ТОТ

Уряд планує масштабувати експериментальний проєкт щодо дистанційного обстеження знищеного житла на ТОТ

Центральні органи виконавчої влади погоджують проєкт постанови, яка дозволить масштабувати дистанційне зондування Землі задля встановлення фактів руйнації житла українців на окупованих територіях. До цього його проводили у Мелітополі.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Після надання ЦОВВ висновків і зауважень Мінвідновлення направить його на розгляд до Уряду.

«Дуже добре, що напрацьовано рішення, яке дозволить масштабувати цей експериментальний проєкт. Адже наразі головним є зафіксувати численні руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини. Зібрана доказова база зможе бути використана у Міжнародному Реєстрі збитків для їх відшкодування», – зазначила Віцепрем’єр-міністра Ірина Верещук.

На які саме області його масштабують, поки що невідомо.

Зазначимо, мова йде про пілотний проєкт, який дає змогу підтвердити руйнування житла на ТОТ та території бойових дій за допомогою дистанційного зондування Землі – аерозйомки. Свого часу його реалізація розпочалася з Мелітополя.

Цей інструмент дає можливість зафіксувати зруйноване житло на таких територіях та внести його у Державний реєстр нерухомості для подальшої виплати компенсацій власникам.

Внесення зруйнованих об’єктів до Реєстру здійснюватимуть комісії, створені при виконавчих органах місцевого самоврядування або при обласних військових адміністраціях після отримання аерознімків.

Донедавна обстеження та реєстрація пошкодженого житла могла відбуватися тільки на підконтрольній Уряду території.

У коментарях користувачі запитали, чому тоді немає компенсації за пошкоджене житло у 2014 році у Луганську. Відповіді поки що немає.

Нагадаємо, раніше голова Сєвєродонецької РДА Роман Власенко звернувся до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України щодо компенсації за зруйноване житло на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, щодо результатів експерименту в Мелітополі. Він поділився відповіддю міністерства.

Загалом виконком Мелітопольської міськради за період експерименту розглянув на засіданнях Комісії 4 заяви про надання компенсації за знищене житло.