В Україні визначилися, де до зими можуть розмістити газові турбіни та газопоршневі установки

В Україні визначилися, де до зими можуть розмістити газові турбіни та газопоршневі установки

По всій Україні визначені локації, де можуть встановити газові турбіни та газопоршневі установки.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко провів зустріч з директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артуром Лорковським.

"Для нарощування потужностей до наступної зими ми ведемо активну роботу з міжнародними партнерами, бізнесом і місцевою владою для встановлення розподіленої генерації на місцях. По всій території країни визначено локації, де можуть бути встановлені газові турбіни та газопоршневі установки, які дозволять забезпечити критичні потреби в електропостачанні у холодний період", - зазначив він.

Сторони обговорили можливість закупівель відповідного устаткування за кошти Фонду підтримки енергетики України, який створений навесні 2022 року за ініціативою Галущенка і єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Наразі загальна сума внесків донорів до Фонду (перерахованих та анонсованих) складає понад 545 мільйонів євро.

За словами Лорковського, за результатами проведеної у Берліні Конференції з відновлення України наразі до Фонду очікуються нові надходження від донорів. 

Нагадаємо, за даними "Укренерго" внаслідок семи останніх російських атак на об’єкти енергетики Україна втратила близько 9 гігават генеруючих потужностей. Це еквівалентно обсягу енергоспоживання Нідерландів упродовж трьох місяців. Або сукупному споживанню Словаччини та країн Балтії.

Також в "Укренерго" впевнені, що Україні не вдасться до зими повністю відновити електромережу. Однак паралельно із відновленням важливо будувати по країні нові, менші та децентралізовані генерувальні станції, адже постійно відновлювати ті самі електростанції від повторних руйнувань з боку росії неможливо.

Президент Володимир Зеленський на конференції з відновлення України у Берліні заявив, що Україна за допомогою партнерів має намір побудувати у 2024 році до 1 гігавата газової маневреної генерації та ще 4 гігавати у найближчі роки.

Колишня заступниця міністра закордонних справ України, ексрадниця міністра енергетики України Лана Зеркаль, коментуючи заяву Зеленського, стверджує, що збудувати до 1 гігавата газової маневрової генерації у реальності неможливо.