До 15 років засудили керівницю окупаційних «митних органів» на Луганщині
Колегія суддів Шевченківського районного суду Чернівців визнала беззаперечними зібрані Службою безпеки докази вини мешканки Луганщини, яка працювала у податкових і митних органах самопроголошеної «лнр» та змушувала українців вести бізнес відповідно до окупаційного «законодавства».
Про це повідомляє Управління Служби безпеки України у Чернівецькій області.
За даними СБУ, після повномасштабного вторгнення рф жінка добровільно очолила «управління тарифного регулювання та митних платежів державного митного комітету «лнр».
«У травні 2022 року вона в Старобільську зустрілася з українськими підприємцями з нещодавно окупованих територій Луганщини. Зловмисниця переконувала присутніх у необхідності працювати за законодавством «лнр» і сплачувати податки, збори та інші платежі до бюджету цього квазіутворення. Згодом зрадниця особисто їздила до москви і брала участь у робочих нарадах з питань інтеграції «митних органів «лнр» у митну систему рф», – пояснили в СБУ.
За інформацією слідства, до самопроголошеної «лнр» фігурантка вступила раніше – у 2017 році вона стала «заступником начальника Алчевської окружної державної інспекції – начальником управління оподатковування юридичних осіб державної податкової служби лнр».
На підставі зібраних доказів колегія суддів визнала зловмисницю винною за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність), ч.1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації) Кримінального кодексу України.
Фігурантці призначили 15 років в’язниці заочно. Окрім того, її на 10 років позбавили права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, установах, підприємствах та організаціях незалежно від форми власності.
Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту фактичного її затримання.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБ України в Чернівецькій області за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.
Нагадаємо, раніше правоохоронця зі Старобільщини визнали винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
- 445 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 У столиці відкрили перший комунальний хаб підтримки ВПО та біженців
- 18:00 Прессекретар Луганського загону Олександр Трохимець: «Іноді було більше моментів, коли треба було вести вогонь, ніж...
- 17:00 Ще двом лисичанам призначили компенсацію першого внеску за програмою «єОселя»
- 16:00 У релокованому луганському виші обрали ректора
- 15:00 СБУ заочно повідомила про підозру тюремнику з окупованої Луганщини, який катував полонених
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «З реєстром повний треш»: у сіверськодончан є питання до прозорості розіграшу за житловою програмою 60+ 16.06.2026 переглядів: 1626
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1544
- Айдар, Щастя, Сіверськодонецьк: дрони Третього корпусу атакують логістику окупантів на Луганщині (ВІДЕО) 11.06.2026 переглядів: 1428
- Вночі в окупованому Сіверськодонецьку було гучно: що відомо 10.06.2026 переглядів: 1204


У столиці відкрили перший комунальний хаб підтримки ВПО та біженців
У релокованому луганському виші обрали ректора
СБУ заочно повідомила про підозру тюремнику з окупованої Луганщини, який катував полонених
