Парламентська ТСК вивчає попит на компенсацію за вціліле житло в окупації: анкета

Парламентська ТСК вивчає попит на компенсацію за вціліле житло в окупації: анкета

Запустили опитування для жителів Луганщини, житло яких залишилося неушкодженим під час військової агресії рф.

Про це повідомляє Луганська ОВА.

Збір інформації про вціліле житло на Луганщині запровадили на виконання рішення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф проти України, від 14 червня 2024 року.

Анкету пропонують заповнити власникам вцілілого житла в окупації, які бажають отримати компенсацію за умови юридично оформленої відмови від права власності на нього на користь держави Україна у разі потенційної появи такої можливості та наявності необхідних фінансових ресурсів.

Посилання на анкету. У ній зазначається, що опитування не є збором заявок, а проводиться для вивчення попиту на такий вид компенсації.

Заповнити інформацію можна як щодо житла, яке знаходиться на території області, окупованій після повномасштабного вторгнення російської федерації (з 24.02.2022), так і щодо житла, яке знаходиться на території області, окупованій до цієї дати.

“Це опитування стосується саме неушкодженого житла. Інформацію про пошкоджене та знищене житло ви можете подати в Реєстр пошкодженого та знищеного майна засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія) або з використанням мобільного застосунку Порталу Дія або через ЦНАП чи нотаріуса”, - зауважили в обласній адміністрації.

Раінше повідомлялося, що Тимчасова спеціальна комісія ВР із захисту прав ВПО ініціює визначення суми компенсацій українцям, які втратили або готові відмовитись від житла на тимчасово окупованих територіях, а також збір інформації про кількість таких постраждалих.