Академія наук вищої школи закликає Зеленського ветувати закон про скасування переходу на літній час
Академія наук вищої школи України закликала президента Володимира Зеленського накласти вето на закон №4201 про скасування переходу на літній час.
Про це йдеться у заяві президента АН вищої школи України, доктора фізико-математичних наук, професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Олександра Наконечного, яку опублікувала "Новинарня".
Академія звертає увагу на те, що на сьогодні немає авторитетних визнаних світовою науковою спільнотою досліджень, які б засвідчували серйозний негативний вплив сезонного переведення годинників на фізіологічний і психологічний стан людини.
Наконечний наголошує, що з ухваленням законопроєкту №4201 "Україна відійшла від практики обчислення часу, загальноприйнятої для країн ЄС та інших держав, що підтримують Україну в її боротьбі проти російської агресії, і прийняла варіант, характерний для тоталітарного світу".
"Таке рішення важко пояснити з точки зору будь-якої політичної логіки. Користь від законопроєкту неможливо пояснити і з точки зору астрономії", - наголошує він.
Наконечний пояснює, що ухвалення в цілому законопроєкту “Про обчислення часу в Україні” №4201 означатиме, що наприкінці червня в Києві відтепер світатиме вже о 3-й ранку, а натомість сутенітиме о 20-й вечора (зараз – о 4-й і о 21-й відповідно).
"Це відчутно збільшить витрати установ, підприємств і домогосподарств на електричне освітлення у вечірні години навесні, влітку та восени, що матиме особливо відчутний ефект в умовах постійних відключень електроенергії, спричинених руйнуваннями енергетичної інфраструктури", - зауважив він.
Натомість у ранкові години сонячне світло буде витрачатися марно, заявляє Наконечний.
"Тож наступний крок, до якого змушена буде вдатися влада в умовах дії законопроєкту №4201 – це запровадити гнучкий графік початку робочого дня в різних регіонах держави, що цілком нівелює ефект часової “стабільності”, який повинен забезпечити законопроєкт №4201", - зазначає він.
"Тому АН вищої школи України закликає Вас, вельмишановний Володимире Олександровичу, накласти вето на суто популістський, шкідливий для економіки і антиєвропейський за суттю законопроєкт №4201, а також доручити уряду утворити робочу групу з фахівців-науковців для опрацювання пропозицій щодо вдосконалення системи обчислення часу в Україні", - йдеться у заяві Наконечного.
Довідка: Академія наук вищої школи України – заснована 1992 року всеукраїнська громадська наукова організація, яка об’єднує понад 450 провідних учених, докторів наук і професорів, що працюють в усіх наукових центрах держави і представляють всі галузі знань.
Ідею сезонної зміни часу вперше висловив у 1784 році визначний американський учений і політичний діяч Бенджамен Франклін. Практичне втілення цієї ідеї в життя в різних країнах розпочалося з початку XX століття. Літній час на території УНР було вперше встановлено з 14 квітня по 14 вересня 1919 року. Це було зроблено для того, щоб повніше використовувати для потреб людини світловий час у літні місяці.
Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада ухвалила проєкт закону №4201 про скасування переведення часу в Україні з зимового на літній.
- 294 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:00 ЛОВА: У Сіверськодонецьку брак кадрів у ЖКГ, в окупантів відсутні кошти на побудову сміттєзвалищ на Луганщині
- 09:00 ЛОВА: У Сіверськодонецьку брак кадрів у ЖКГ, в окупантів відсутні кошти на побудову сміттєзвалищ на Луганщині
- 09:00 ЛОВА: У Сіверськодонецьку брак кадрів у ЖКГ, в окупантів відсутні кошти на побудову сміттєзвалищ на Луганщині
- 08:35 Окупанти не змогли просунутися поблизу двох сіл на Луганщині, - Лисогор
- 19:00 Прикордонники показали, як під Кремінною зупинили атаку росіян (ВІДЕО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти заявили, що нібито з’явилися інвестори на хімічних виробництвах Сіверськодонецька 14.02.2025 переглядів: 4044
- “Безхазяйні” квартири у Сіверськодонецьку: окупанти опублікували перелік на початок року 11.02.2025 переглядів: 3901
- На війні загинув 23-річний захисник з Лисичанська 13.02.2025 переглядів: 2707
- Іпотека для переселенців і військових: пільги, реальні історії та підводні камені 10.02.2025 переглядів: 2471