В Україні збільшилася кількість тих, хто готові до територіальних поступок рф, - опитування
В Україні з травня 2022 року і до травня 2024 року збільшилася кількість респондентів, які готові до територіальних поступок рф.
Про це йдеться в опитуванні КМІС.
Формулювання запитання звучить так: "З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з росією Ви згодні більшою мірою?", а респондента просили обрати одне з двох таких тверджень:
- "Для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій";
- "За жодних обставин Україна не має відмовлятися від жодних своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності".
У КМІС зазначають, що у період з травня 2022 року до травня 2023 року ситуація була відносно стабільною: близько 8-10% респондентів були готовими на територіальні поступки, а абсолютна більшість – 82-87% – стабільно виступали проти жодних поступок.
"Після травня 2023 року простежується поступове зростання частки тих, хто готовий до територіальних поступок. Так, до кінця 2023 року готовність до поступок зросла до 19%, у лютому 2024 року – до 26%, у травні 2024 року – до 32%", - йдеться у дослідженні.

При цьому соціологи наголошують, що частка тих, хто виступає проти жодних територіальних поступок, відповідно, стабільно знижувалася в зазначений період.
"Водночас попри все станом на травень 2024 року більшість українців – 55% – виступали проти жодних територіальних поступок", - йдеться у дослідженні.
Також зазначається, що у всіх регіонах порівняно з травнем 2023 року стало помітно більше тих, хто готовий до територіальних поступок, але при цьому у всіх регіонах таких – не більше третини. І також у всіх регіонах (зокрема, на Півдні і Сході) більше тих, хто виступає проти жодних поступок, ніж тих, хто підтримує поступки.

Нагадаємо, підтримка України серед європейців залишається широкою, але згідно з опитуванням, ледве 10% європейців вірять, що вона зможе перемогти росію.
- 432 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:30 111 бригада показала, як дронами знищує окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
- 11:00 ЛОВА: окупанти на Луганщині блокуватимуть відключені понад три доби сім-карти, для запуску мілкого виробництва на «...
- 09:30 Бойові дії точилися поблизу восьми сіл на сході
- 17:00 На окупованій Луганщині чоловіків примусово відправляють на «спеціальні збори»
- 14:00 Луганські діячі культури отримали державні нагороди напередодні професійного свята
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На Дніпропетровщині внаслідок ворожого авіаудару загинув луганський поліцейський 04.11.2025 переглядів: 905
- На Закарпатті за колабораціонізм засудили працівника сіверськодонецького «Оргхіму», – ЗМІ 04.11.2025 переглядів: 873
- В Ірпені поховали загиблого військового з Луганщини Вадима Лихацького 06.11.2025 переглядів: 761
- Харченко призначив нову директорку Департаменту соцзахисту населення Луганської ОВА – що відомо 05.11.2025 переглядів: 565


111 бригада показала, як дронами знищує окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
ЛОВА: окупанти на Луганщині блокуватимуть відключені понад три доби сім-карти, для запуску мілкого виробництва...
Бойові дії точилися поблизу восьми сіл на сході