Керівник Лисичанської МВА – у ТОП-порушників заповнення декларацій
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за липень 2024 року завершило 78 повних перевірок декларацій. Спеціалісти виявили недостовірні відомості у кожній другій завершеній перевірці на загальну суму майже 364 млн грн та необґрунтованих активів на 12,3 млн грн. Серед порушників – керівник Лисичанської МВА Валерій Шибіко.
Про це повідомляє НАЗК.
ТОП порушення за результатами повних перевірок у липні виявлені у деклараціях:
- заступника начальника РСЦ ГСЦ МВС в Миколаївській області (недостовірні відомості на 100,9 млн грн та 48,8 млн грн у деклараціях за 2021 та 2022 роки, розпочато кримінальне провадження);
- колишнього заступника міністра (10,9 млн грн, розпочато кримінальне провадження);
- депутата Кропивницької міської ради (18,2 млн грн, направлено обґрунтований висновок до Національної поліції України);
- директора КП “Управління комунального господарства” Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області (понад 12,6 млн грн; розпочато кримінальне провадження);
- директора Державного інституту Укрдіпробудміст (10,1 млн грн, розпочато кримінальне провадження);
- колишнього директора ДП «Головний навчально-методичний центр Держпраці» (понад 9,5 млн грн та 6,6 млн грн у деклараціях за 2021 та 2022 роки, розпочато кримінальні провадження);
- працівника Полтавського районного ТЦК та СП (6,4 млн грн, направлено обґрунтований висновок);
- начальника Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (4,9 млн грн, направлено обґрунтований висновок).
Що невірно вказав Шибіко
У довідці за результатами перевірки НАЗК зазначило, що Шибіко не вказав наявність у нього та його дружини закордонних паспортів, хоча, як з’ясувало НАЗК, це неправда. Також керівник Лисичанської МВА не повідомив, що його дружина та син мають записи в Єдиному державному демографічному реєстрі, а син – наявний реєстраційний номер облікової картки платників податків.
У розділі “Об’єкти нерухомості” Шибіко не надав даних про квартиру, в якій він проживає разом з сім’єю. Сам він пояснив, як стверджують у НАЗК, що не надав цих відомостей, бо проживає там як ВПО. Він пояснив це тим, що згідно з Постановою КМУ № 509 не обов’язково укладати договір оренди. Власниця квартири підтвердила, що Шибіко там дійсно проживає на безоплатній основі, бо вони друзі, й ніяких договорів оренди не укладали. НАЗК вважає, що все ж таки дані про цю квартиру мали бути в декларації.
Також Шибіко вказав невірну вартість транспорту: ціну за Kia Sorento він назвав 282 тис. грн, однак НАЗК перевірило та з’ясувало, що на момент набуття права власності сума була – 156 945 00 грн. Також керівник Лисичанської МВА задекларував автівку у власності дружини, однак перевірка встановила, що договір припинений.
Крім того, Шибіко, як з’ясувало НАЗК, вказав недостовірні дані щодо отриманої зарплати. Він задекларував 35340 грн замість 66000.
Також перевірка встановила, що керівник Лисичанської МВА вказав неправдиві відомості про грошові активи. Він задекларував готівкові кошти у сумі 950 тис. грн, 92 тис. доларів та 15 тис. євро. Шибіко зазначив, що отримав їх, зокрема, від гонорарів під час спортивної кар’єри у ФК “Фетровик” та ФСК “Бажановець”, також 60 тис. доларів йому у 2010 році подарувала мати. НАЗК порахувало, що за цей час Шибіко не міг заощадити такі суми. Максимум – 2 226 616 грн.
До того ж НАЗК зазначило, що жодних документів, які б підтверджували походження готівки у дружини Шибіко, він не надав. У жінки, згідно з декларацією, є 450 тис. грн та 25 тис. доларів. За офіційними документами, підкреслили в НАЗК, вона отримала трохи більше 412 тис. грн.
Загалом, за результатами повної перевірки, НАЗК встановило, що Шибіко у декларації зазначив відомості, які відрізняються від достовірних, на суму 4 912 417 грн.
При цьому у НАЗК зазначили, що початок повної перевірки не означає, що декларант вчинив корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення. Якщо за результатами перевірки встановили порушення, НАЗК вживає заходів для притягнення особи до відповідальності згідно із законом. При наявності підстав матеріали передаються до органів досудового розслідування та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для розгляду питання про цивільну конфіскацію необґрунтованих активів.
Нагадаємо, уповноважені особи Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) проводили 329 повних перевірок декларацій держслужбовців. Серед них були рятувальники, суддя та керівники військових адміністрацій Луганської області. Зокрема, перевіряли декларацію за 2022 рік начальника Лисичанської міської військової адміністрації Валерія Шибіко.
- 671 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На медтранспорт для військових одна з громад Луганщини виділила понад 3 мільйони гривень
- 18:00 З окупованої Луганщини повернули ще одну дитину, – Єрмак
- 17:15 У вівторок в Україні пройдуть дощі з мокрим снігом
- 17:00 Засудили переселенку з Луганщини, яка передавала росіянам дані про ЗСУ на Харківщині
- 16:33 За листопад 2024 року рф захопила більше територій, ніж за 2023 рік, - інфографіка
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Кулеба, який пропонував "воювати лопатами", влаштувався на роботу у Гарвардський університет 05.12.2024 переглядів: 12258
- Окупанти знайшли поблизу автовокзалу у Сіверськодонецьку “безхазяйний” будинок 02.12.2024 переглядів: 5928
- 3 тис. осіб з окупованої Луганщини, що воювали за рф, не отримали грошей 02.12.2024 переглядів: 5401
- “Жити неможливо”: у якому стані лишаються будинки Сіверськодонецька після "ремонтів" росіян 03.12.2024 переглядів: 2416