В ISW заявили, що наступ на Курщині дозволив ЗСУ перехопити ініціативу на одній з ділянок на передовій

В ISW заявили, що наступ на Курщині дозволив ЗСУ перехопити ініціативу на одній з ділянок на передовій

Операція Збройних сил в Курській області дозволила українським військам перехопити ініціативу на полі бою на одній ділянці фронту та протистояти російській ініціативі на всій території воєнних дій".

Про це йдеться в останньому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Так ініціатива рф на всій території бойових дій з листопада 2023 року дозволила визначати місце, час, масштаб та вимоги до ведення бойових дій в Україні. Зокрема це змусило Київ витрачати матеріальні та людські ресурси на реактивні оборонні операції.

Проте операція в Курській області змусила кремль та російське військове командування відреагувати та перекинути сили та засоби в сектор, де українські війська розпочали атаку.

Водночас росія, як йдеться у звіті, не проводила активних бойових дій в Курській області, вона використовувала свою загальновійськову ініціативу для тиску на Україну та спроб перешкодити українським військам накопичувати живу силу і матеріально-технічні засоби для майбутніх контрнаступальних операцій.

Аналітики вважають, що путін та російське військове командування, ймовірно, невірно оцінили, що Україна не має можливості перехопити цю ініціативу, а здатність України досягти оперативної несподіванки й перехопити загальновійськову ініціативу ставить під сумнів оперативно-стратегічні припущення, які лежать в основі нинішніх російських наступальних зусиль.

"Українська операція в Курській області і подальші можливі українські транскордонні вторгнення змушують кремль і російське військове командування прийняти рішення про те, чи розглядати тисячокілометровий міжнародний кордон з північно-східною Україною як діючий фронт, і який Росія повинна захищати, а не як неактивну ділянку фронту, як вони ставилися до нього з осені 2022 року" - заявили експерти.

Крім того, як зазначили в ISW, ставлення рф до міжнародного кордону як до "сплячого фронту" надало їй більшої гнучкості у накопиченні та залученні людських і матеріальних ресурсів для військових операцій в Україні.

Але росія витратила значні ресурси на будівництво укріплень вздовж міжнародного кордону, проте не виділила достатньої кількості особового складу і техніки для укомплектування та оборони цих укріплень.

Нагадаємо, що бойові дії ЗСУ в Курській області можуть змінити відносини України та країн заходу.