Курська операція ЗСУ спростувала аргумент, що росія використає ядерну зброю, - The Telegraph

Курська операція ЗСУ спростувала аргумент, що росія використає ядерну зброю, - The Telegraph

Курська операція ЗСУ фатально спростувала аргумент, що росія використає ядерну зброю, якщо певні межі буде перетнуто. Але Захід все ще вагається у наданні Україні більшої зброї і більших дозволів.

Про це у статті у The Telegraph пише виконавча директорка трансатлантичного аналітичного центру з питань зовнішньої політики та національної безпеки Henry Jackson Society Альона Гливко.

Вона зазначає, що "утримування Курська, і, можливо, навіть Брянська чи Бєлгорода в найближчому майбутньому, стане вирішальною розмінною монетою, якщо це станеться".

"Знову ж таки, ці успіхи були б досягнуті попри підтримку Заходу, а не завдяки їй. Той факт, що вторгнення ще не спонукало такі країни, як Британія, дозволити подальші передачі зброї, наприклад ракет Storm Shadow, викликає здивування та розчарування, враховуючи роль Британії у встановленні тону для інших держав НАТО", - наголошує Гливко.

Вона наголошує, що у росії наратив змінюється, навіть у її пропагандистському апараті, оскільки зростають сумніви щодо сили режиму путіна. "Не дивно, якщо ця українська навала колись спровокує появу на сцені російського військово-політичного театру ще однієї постаті, як вагнерівський Пригожин", - розмірковує Гливко.

"Тож наступний логічний крок очевидний: щоб Захід дав Україні більше зброї та дозволів. Якщо Курська операція не досягне поставлених цілей, а Москва продовжить просуватися в Україні, ефект несподіванки (наступу на Курщину, - ред.) мало що принесе. Багато що залежить від найближчих днів. Британія та Захід повинні діяти до того, як ця можливість втрачатиметься", - підсумувала вона.

Нагадаємо, російський диктатор володимир путін наказав армії рф звільнити Курську область віз ЗСУ до 1 жовтня. Крім того, путін поклав відповідальність за прорив кордону на російських військових, заявляючи, що його провини немає.