В Україні заборонять мобілізацію чоловіків до 25 років наказом Міноборони
В Україні чоловіків віком від 18 до 25 років заборонять мобілізувати окремим наказом, поки відповідний законопроєкт №11379-д досі перебуває на розгляді Верховної Ради.
Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, посилаючись на заяву спікера парлаенту Руслана Стефанчука під час засідання Ради.
При цьому Стефанчук не уточнив, хто видасть наказ не мобілізуквти цю категорію чоловіків.
"Стефанчук відповів, що сьогодні дійсно була нарада, але всі деталі він озвучити не може. Прийнято рішення, що буде офіційним наказом, припинити мобілізацію 18-25 річних, поки законопроєкт на розгляді. А тих, кого встигли мобілізувати, щоб їх не було відправлено на штурмові дії. Також він погодився, що це питання потребує негайного рішення. Але ще треба зрозуміти, яким чином буде замінено у війську тих людей, які були мобілізовані", - додав Гончаренко.
Народна депутатка Ірина Геращенко розповіла подробиці про наказ.
За її словами відбулася погоджувальна рада за участі керівництва Міноборони (МО) і Генштабу.
"За підсумками прийнято рішення, що невідкладно видано наказ МО про неможливість мобілізації осіб 18-25 років, які мають статус обмежено придатних. Також особи, які вже мобілізовані (18-25, обмежено придатні) не можуть бути відправлені на 0, в штурмові війська. І на наступні пленарні тижні буде винесено законопроєкт 11379-д, який узаконить ці норми офіційно й закріпить норму щодо демобілізації обмежено придатних 18-25 років", - зазначила Геращенко.
- 373 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У Франківському хабі діти - ВПО з Луганщини проходили зимовий квест «Новорічний БУМ!»
- 18:00 Жителі Лисичанського шелтеру передали смаколики Захисникам та Захисницям до Нового року
- 17:00 Бригада КНП "КДЦ" у грудні надала медичну допомогу понад 400 людям
- 16:00 SD.UA про те, як жило медіа у 2025 році
- 15:00 «Допомогу пацієнтам надають люди без базових знань». На окупованій Луганщині гостра криза у медицині, - ЦНС
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пам'ять, яку намагалися стерти: що відомо про Різдво та його святкування на Луганщині 24.12.2025 переглядів: 3178
- «Є Всесвіт Marvel, а у мене Всесвіт мого смт», - Лєна Лягушонкова про свій роман, який став «Книгою року BBC 2025» 22.12.2025 переглядів: 616
- Замість громади — «ввічливі чоловічки»: як росія заселяє окупований Сіверськодонецьк 27.12.2025 переглядів: 513
- Дружина захисника з Сіверськодонецька виготовлятиме сублімовані продукти та снеки 25.12.2025 переглядів: 513


SD.UA про те, як жило медіа у 2025 році
«Допомогу пацієнтам надають люди без базових знань». На окупованій Луганщині гостра криза у медицині, - ЦНС
Окупанти скасували комендантську годину на новорічні свята, Сіверськодонецька це не стосується