Вашингтон не бачить сценарію перемоги України, а Європа прагне знову отримувати нафту і газ з рф, - Bloomberg

Вашингтон не бачить сценарію перемоги України, а Європа прагне знову отримувати нафту і газ з рф, - Bloomberg

Вашингтон не бачить сценарію для перемоги України, незважаючи на надсилання 175 мільярдів доларів у вигляді допомоги США. А європейські країни приватно і відчайдушно прагнуть відродити старий режим дешевої енергії, який залежить від російської нафти та газу.

Про це пише оглядач Bloomberg Opinion Макс Гастингс.

Він наголошує, що "європейські країни, які стикаються з економічними та енергетичними труднощами, відчайдушно прагнуть припинення боротьби на будь-яких умовах, окрім повної капітуляції України". А в США, на думку автора, хто б не переміг Трамп чи Гарріс, новий президент буде шукати способу припинення війни.

Гастингс наводить докази: "Росіяни окупували одну п’яту території України, і всі зусилля українців не змогли вигнати цих загарбників. Армія володимира путіна отримує все більш досконалу зброю, в той час як українці намагаються утримувати власні сили".

Крім того, наголошує він: "Близькосхідні війни відвернули увагу від України трагічною ціною для людей президента Володимира Зеленського. Менше американської зброї доступно для доставки до Києва, і очі західних урядів зосереджені переважно на Ізраїлі та Ірані, навіть якщо російські війська просуваються".

Гастингс наголошує, що рф отримує боєприпаси з Ірану і КНДР, тоді як  США відмовляються дозволити Україні використати американську зброю для відповіді.

"Потік європейських боєприпасів в Україну, який ніколи не був сильним, тепер сповільнюється до цівки, не в останню чергу через повільні темпи виробництва, які не набагато кращі в США. Економічні санкції проти росії залишаються дуже порожнистими через відсутність волі на Заході до виконання", - йдеться у статті.

"На Заході стався серйозний провал лідерства... Союзникам не вистачає сталі та витривалості для тривалого конфлікту. Деяких аналітиків втішає той факт, що Захід досі підтримував Україну і змусив путіна заплатити високу ціну за дуже обмежений успіх. Мене не переконав цей аргумент про півхлібця. На мій погляд, віра путіна в те, що Захід розділений, тому вразливий, виглядає більш обґрунтованою. Нам має бути соромно, що це так, і ще є час довести його неправоту — різко збільшивши поставки зброї та грошову допомогу Києву", - закликав Гастінгс.

Нагадаємо, видання Le Monde з посиланням на дипломатичні джерела, знайомі із підсумками зустрічі лідерів США, Франції, Німеччини та Великобританії у Берліні 18 жовтня, повідомило, що США більше не мають принципових заперечень щодо запрошення України до НАТО.