Що робити ВПО, яким скасували виплати, – роз’яснення юристів

Що робити ВПО, яким скасували виплати, – роз’яснення юристів

У жовтні багато сімей ВПО не отримали виплати. Це пов’язано із проведеною у вересні верифікацією отримувачів соціальних виплат.

Про це повідомляє “Донбас SOS”.

Юристи організації зазначили, що за останній тиждень значно збільшилась кількість звернень внутрішньо переміщених осіб стосовно припинення виплати допомоги на проживання.

Підстави припинення виплат є достатньо різними:

  • врахували дохід члена сім’ї, який тривалий час проживає окремо і не має включатись до складу сім’ї;
  • врахували дохід членів сім’ї — військовослужбовців;
  • виявили житло, яке знаходиться на підконтрольній території України, при чому на території, яка не віднесена до зони активних (можливих) бойових дій;
  • перевищений розмір доходів (отримана на роботі премія чи збільшено розмір пенсії) тощо.

Проте, як зазначають юристи, не всі підстави припинення виплат, якими керуються органи соцзахисту населення, є правомірними.

Алгоритм дій що робити, якщо ВПО не отримали допомогу на проживання:

  • Дізнайтесь в чому причина припинення виплат — це можна зробити як усно (в телефонному режимі чи під час особистого спілкування), так і письмово;
  • Отримайте письмову офіційну відповідь з описом підстав такого припинення (лише письмові відповідь можна оскаржити в адміністративному (до Національної соціальної сервісної служби), або судовому порядках.

Щоб отримати письмову офіційну відповідь органу соцзахисту населення необхідно подати звернення. Зразок звернення можна завантажити за посиланням.

Також можна звернутися на Урядову Гарячу лінію за номером 15-45 та зафіксувати своє звернення.

Після одержання письмової відповіді можна звернутися до юристів.

Нагадаємо, раніше у Пенсійному фонді повідомляли, що пенсіонери зі статусом внутрішньо переміщеної особи, які останній раз пройшли ідентифікацію у квітні, не отримають виплати у листопаді.