У США розпочалися вибори президента: Байден проголосував достроково, відстоявши 40 хвилин у черзі

У США розпочалися вибори президента: Байден проголосував достроково, відстоявши 40 хвилин у черзі

У США, сьогодні, 5 листопада, розпочався день виборів президента. За традицією о 12 ночі дільниці першими відкрилися містечку Діксвіль-Нотч у Нью-Гемпширі.

Про це пише CNN.

Діксвіль-Нотч розташоване вздовж американсько-канадського кордону в північній частині Нью-Гемпшира, відкрило та закрило свої виборчі дільниці відразу після півночі за східним часом за традицією, яка сягає 1960 року. У ujkjcedfyys взяли участь чотири республіканці та двоє незаявлених виборців.

Виборці Діксвіль-Нотч підтримали кандидата від Демократичної партії на останніх двох президентських виборах: у 2020 році місцеве населення одностайно віддало п’ять голосів за президента Джо Байдена, а Гілларі Клінтон у 2016 році отримала чотири з семи голосів — два віддали Трампу, а один — кандидату від Лібертаріанської партії Гері Джонсону.

Довідка: за президентську посаду змагаються 78-річний Дональд Трамп  від Республіканської партії, який був президентом США у 2017-2021 роках, і 60-річна Камала Гарріс від Демократичної партії -  віцепрезидентка, яка була сенаторкою і генеральною прокуроркою у Каліфорнії.

Дострокове голосування

Водночас вже понад 75 мільйонів американців достроково віддали свої голоси на виборах президента, повідомляє Axios. Це майже половина з тих, хто взагалі голосував на попередніх виборах у 2020 році (154,6 мільйона людей).

Як пише видання, загалом така велика кількість виборців, які проголосували достроково, свідчить про зростаючу популярність цього способу голосування та голосування поштою.

Байден стояв у черзі 40 хвилин, щоб проголосувати

28 жовтня стало відомо, що чинний президент США Джо Байден проголосував достроково неподалік від свого будинку за межами Вілмінгтона у штаті Делавер, повідомляє AP. 

Байден спілкувався з виборцями, поки чекав у черзі, щоб проголосувати, і допоміг підштовхнути жінку похилого віку в колісному кріслі, яка була був попереду нього. Поки він стояв у черзі біля виборчої дільниці, його запитали, чи вважає він, що демократи, включно із Камалою Гарріс, переможуть.

"Я думаю, так і буде", — сказав Байден. 

Кандидатка у президенти країни від демократів Камала Гарріс також віддала свій голос за цією ж процедурою.

За якими правилами відбуваються вибори президента у США

Голос Америки пояснює, що зазвичай переможця виборів оголошують уже в ніч після завершення голосування, але у 2020 році на підрахунок голосів пішло кілька днів.

Вибори президента США відбуваються через колегію вибірників. Залежно від чисельності населення, кожен штат має певну кількість голосів, і більшість штатів віддають усі свої голоси вибірників тому кандидату, який переміг у всенародному голосуванні. Щоб перемогти, кандидату потрібно принаймні 270 із загальної кількості 538 голосів колегії вибірників.

Найбільший вплив на результати виборів президента США мають так звані "штати-гойдалки", де, за прогнозами, перегони між Гарріс і Трампом будуть найзапеклішими: Пенсильванія, Джорджія, Північна Кароліна, Мічиган, Аризона, Вісконсин і Невада. Інші штати мають більш прогнозовані політичні уподобання й послідовно віддають голоси республіканцям ("червоні штати") або демократам ("сині штати").

Президента у США обирають на 4-річний термін. Інавгурація відбудеться у січні 2025. До цього часу переможець сформує свою урядову команду, а країну очолюватиме нинішній президент Джо Байден, який відмовився від участі у виборах.