Понад 100 західних командувачів і дипломатів вважають перемогу Трампа небезпекою для України
Понад 100 колишніх високопосадовців західних держав закликали країни Європи підготуватися до будь-яких результатів виборів президента у Сполучених Штатах і не допустити угоди з росією на кшталт Мюнхенської угоди 1938 року.
Про це йдеться у відкритому листі, який підписали 107 колишніх дипломатів, військових командувачів, керівників розвідки, експертів з питань оборони та високопоставлених політиків, повідомляє Liga.net.
У листі йдеться, що з наближенням виборів у США Україна та її союзники "стикаються з подвійною стратегічною небезпекою". Одна з яких - перемога республіканця Дональда Трампа, який, за словами авторів листа, може "нав'язати угоду з росією, яка зашкодить інтересам України та європейській безпеці".
"Це призведе до того, що Україна опиниться поза НАТО і Європейським Союзом, у стані фальшивого нейтралітету, а Європа – у дестабілізаційній геополітичній сірій зоні в самому серці континенту", – йдеться в листі.
На їхню думку, водночас Камала Гарріс, якщо здобуде перемогу на виборах, "продовжить політику стагнації та червоних ліній, яка до цього часу стримувала можливості, за допомогою яких Україна могла б виграти війну".
"В обох випадках паралелі з Мюнхенською угодою 1938 року очевидні: це був би фальшивий "мир", досягнутий через європейську мовчазну згоду на розчленування суверенної держави, і залишив би цю державу нездатною захистити себе від майбутньої агресії", — вважають підписанти.
Вони переконані, що можливий третій сценарій, який може призвести до виживання України як суверенної держави й поразки росії.
"Ми пропонуємо, щоб коаліція охочих країн-членів НАТО взяла на себе зобов'язання посилити військову і фінансову підтримку Києва і підтвердила свою відданість меті створення суверенної України в межах кордонів, визнаних міжнародним правом, зосередившись на чіткій стратегії й теорії перемоги", – стверджують автори.
Довідка: Мюнхенська угода – документ, підписаний у ніч проти 30 вересня 1938 року на міжнародній конференції главами урядів Німеччини (Адольф Гітлер), Великої Британії (Невілл Чемберлен), Франції (Едуард Даладьє) та Італії (Беніто Муссоліні). На ній без участі представників Чехословаччини обговорено вимогу Німеччини про передання їй Судетської області з переважно (понад 3 млн осіб) німецьким населенням.
Документ передбачав відторгнення від Чехо-Словаччини та передання Німеччині у термін із 1 жовтня до 10 жовтня 1938 Судетської області з усіма укріпленнями, обладнанням, озброєнням, заводами, шахтами, залізницями, запасами сировини тощо.
Нагадаємо, у США 5 листопада - день виборів президента. За президентську посаду змагаються 78-річний Дональд Трамп від Республіканської партії, який був президентом США у 2017-2021 роках, і 60-річна Камала Гарріс від Демократичної партії - віцепрезидентка, яка була сенаторкою і генеральною прокуроркою у Каліфорнії.
- 149 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:00 Окупанти намагалися просунутися поблизу Греківки та Білогорівки
- 19:00 Понад півмільйона гривень допомоги виплатила захисникам Сіверськодонецька громада
- 18:00 Був єдиною дитиною у сім'ї: загинув 20-річний військовий з Луганщини
- 17:55 В Україні на вихідних погода буде контрастною: від +9 до +22
- 17:00 Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі Дія: кого стосується
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 2449
- ВПО можуть отримати компенсацію за оренду житла від ООН – куди звертатися 11.05.2025 переглядів: 2164
- Керівниця департаменту соцзахисту Луганської ОВА Поліщук пішла на пенсію 13.05.2025 переглядів: 1512
- Сіверськодонецьк у серці: історія жінки, яка полюбила своє місто та втратила його через війну 09.05.2025 переглядів: 1223