У WSJ пояснили, чому солдати КНДР готові гинути на війні в Україні
Північнокорейських бійців, які прибули до росії, аби воювати на її боці, називають найманцями, гарматним м'ясом тощо. Проте вони мають певну мету, беруча участь у війні проти України.
Про це пише The Wall Street Journal.
Річ у тім, що колишні північнокорейські солдати та інші військові експерти стверджують, що багато солдатів КНДР готові навіть загинути, бо це їхній шанс вирватися з власної батьківщини.
Зокрема специфика виховання робить з них гарних бійців, бо армія Північної Кореї може продемонструвати в бою вкрай високу мотивацію. Ці солдати можуть битися за незнайому справу, навіть перебуваючи далеко від власної домівки.
За словами колишніх північнокорейських солдатів, майже всі бійці, відправлені в рф, мають схожу мотивацію.
Усім їм з раннього віку кажуть, що вони повинні пожертвувати всім заради верховного лідера. І при цьому не мати жодних вагань.
"Розгортання військ розглядатиметься як можливість усього життя принести гроші і славу режиму Кім Чен Ина. Ті, хто гине, стають героями; ті, хто виживає, повертаються героями", - пише видання.
Проте проблема у тому, що навіть найкращі війська КНДР не мають сучасного обладнання та ресурсів.
Девід Максвелл, полковник спецпризначення армії США у відставці, заявив, що багато північнокорейських солдатів, навіть спецпризначенці, проводять більшу частину часу на сільськогосподарських або будівельних роботах.
"Підготовка північнокорейських сил спеціального призначення виробляє високодисциплінованих солдатів з високою лояльністю, часто готових йти на крайній ризик з обмеженим спорядженням", - пояснив він.
Водночас у північнокорейській армії особливе місце посідає спецназ.
Цих людей годують краще, ніж інші підрозділи. До того ж вони проходять більш інтенсивну підготовку:
- з проникнення;
- руйнування інфраструктури;
- вбивств.
Ба більше, у КНДР заявляли, що кожен спецпризначенець "еквівалентний 100 ворожим солдатам".
Колишній спецпризначенець КНДР Лі Хен Си розповідав, що під час тренувань обов'язковим було щоденне відвідування занять з ідеологічної підготовки. На них постійно повторювалися гасла про готовність померти за верховного лідера.
"Вони можуть бути принесені в жертву, не домігшись особливих результатів у війнах, але вони не посміють засумніватися в наказі лідера відправитися в росію", - наголосив Лі.
За словами Банг Чон Квана, колишнього генерал-майора південнокорейської армії, мовний бар'єр та незнання місцевості зводять роль солдатів КНДР максимум до піхоти у війні проти України.
"Вони зазнаватимуть великих втрат, тому що малоймовірно, що росія надасть їм сучасне обладнання або розвіддані", - вважає Банг.
Однак багато солдатів Північної Кореї вважатимуть ризик виправданим. Закордонне відрядження підвищує статус в їхній країні, а це надає доступ до вищих посад та багато можливостей.
Нагадаємо, що у NYT розповіли про бій між ЗСУ і військами КНДР у Курській області.
- 262 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Розміщував «вагнерівців», постачав боєприпаси окупантам: підозру отримав експравоохоронець з Луганщини
- 18:00 Борг у десятки мільйонів: окупанти у Лисичанську затримують зарплати водникам
- 17:36 На вихідних Україну накриють дощі, сніг і похолодання до +4
- 17:00 Вважався зниклим безвісти: стало відомо про загибель захисника з Попасної
- 16:59 Після війни Україна може стати центром торгівлі зброєю, - Європол
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Воював проти ЗСУ під Сіверськодонецком: оголосили підозру жителю Луганщини 28.03.2025 переглядів: 3557
- Окупанти вимагають у містян надати доступ до їхніх квартир у Сіверськодонецьку. Якщо не буде власників, їх вскриють 04.04.2025 переглядів: 2927
- У Лисичанську заселені до 30% квартир: решту окупанти хочуть "юридично оформити" 03.04.2025 переглядів: 1937
- Хто в “лнр” може безкарно зберігати медаль “За військову службу в Україні”, українські грамоти та нагороди 01.04.2025 переглядів: 1813