Україна надає пріоритет гарантіям безпеки, а не збереженню території , - NYT
Зараз, коли Україна розглядає можливість переговорів, які просуває обраний президент США Дональд Трамп, то надає стільки ж важливості отриманню гарантій безпеки, скільки й тому, де може припадати кінцева лінія припинення вогню.
Про це йдеться у статті NYT.
Оскільки українські війська постійно втрачають позиції на сході, двоє високопоставлених чиновників заявили, що захист інтересів України в потенційних переговорах залежатиме не від територіальних кордонів, які, ймовірно, будуть визначені бойовими діями, а від того, які гарантії існують для припинення вогню.
"Переговори мають ґрунтуватися на гарантіях", – заявив член Комітету Верховної Ради України з питань оборони та розвідки Роман Костенко. "Для України немає нічого важливішого".
Високопоставлений український чиновник, який говорив з NYT на умовах анонімності, був більш прямим. "Територіальне питання надзвичайно важливе, але це все-таки друге питання, — сказав чиновник, — перше питання — це гарантії безпеки".
Високопоставлений український чиновник сказав, що Київ хотів би переконатися, що будь-яка лінія припинення вогню не зашкодить економічному відновленню країни після війни, наприклад, залишивши промислові зони занадто небезпечними для інвестицій. За словами офіційних осіб, ширина демілітаризованої зони — буферної зони між двома арміями — також буде ключовим фактором.
Якщо українців витіснять з Курська, росія може погодитися на припинення вогню на лінії фронту наступної весни, заявив Костянтин Затулін, депутат від політичної партії путіна, в інтерв’ю NYT. "Все буде базуватися на фактах", - сказав він. "Все, що ми маємо, — наше; все, що є в України, – це українське".
На думку деяких прихильників жорсткої лінії Москви, спірні моменти, включаючи територіальні претензії, роблять врегулювання до наступної весни малоймовірним.
"Нам буде важко дійти згоди саме тому, що навіть наша найм’якша позиція передбачає додаткові територіальні поступки з боку України", – сказав Костянтин Малофєєв, консервативний бізнесмен, пов’язаний із Кремлем.
У жовтні президент Володимир Зеленський, обговорюючи припинення вогню, заявив, що "всі розуміють, яким би шляхом ми не йшли, юридично ніхто не визнає окуповані території іншими державами".
Видання нагадує, що припинення вогню в 2014 і 2015 роках не завадило продовженню бойових дій, які точилися вісім років до повномасштабного вторгнення росії в 2022 році.
Нагадаємо, Зеленський називав нонсенсом припинення вогню в оборонній війні України з росією без гарантій безпеки.
"Хто ви такі, щоби таке вимагати? Хіба гинуть ваші діти і у вас руйнуються вдома? Про що мова?" - обурився Зеленський. Він наголосив, що росія використала режим припинення вогню на Донбасі з 2014 року лише для того, щоб підготуватися до повномасштабного вторгнення. На цьому тлі призупинення бойових дій можуть вимагати лише "дивані експерти", - заявив Зеленський.
- 115 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Педагогам, які боронили Луганщину, вручили відзнаки «Захисник Рубіжного»
- 18:00 У СБУ прокоментували, як дезертири можуть повернутися на службу без покарання
- 17:05 Стало відомо, якої погоди очікувати українцям на День Святого Миколая
- 17:02 Підприємці з Луганщини сплатили майже 1,5 мільярда гривень податків
- 16:18 Президент Південної Кореї оголосив воєнний стан, але парламент проголосував за скасування (ОНОВЛЕНО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Луганчани, які їдуть в окупацію, можуть отримати довічну заборону в’їзду – Власенко назвав причини 01.12.2024 переглядів: 6046
- Викладачка з Сіверськодонецька отримала довічну державну стипендію 28.11.2024 переглядів: 5296
- Україна розпочинає будівництво соціального житла для ВПО у 15 містах: якою буде ціна оренди 29.11.2024 переглядів: 4582
- 3 тис. осіб з окупованої Луганщини, що воювали за рф, не отримали грошей 02.12.2024 переглядів: 3964