Система обліку немайнової шкоди українцям: які задачі вирішує новий закон
В Україні запроваджується Система обліку немайнової шкоди, завданої війною.
Про це повідомляє Мінсоцполітики.
Як зазначили у міністерстві, 20 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт “Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти Україниˮ.
Ця законодавча ініціатива запроваджує Систему обліку немайнової шкоди – інструмент для фіксації випадків втрати життя, здоров’я, родини, вимушеного переселення чи позбавлення доступу до освіти та медицини через війну. Вона також регулює створення та роботу Реєстру даних про дітей, депортованих або примусово переміщених через збройну агресію рф проти України.
За інформацією Міністерства, основними напрямками роботи Системи обліку інформації про шкоду є:
- облік людей, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії російської федерації проти України;
- збір, консолідація інформації щодо постраждалих громадян та подальша допомога їм у верифікації даних щодо завданої шкоди;
- облік видатків державного та місцевих бюджетів, бюджетів соціальних фондів, пов’язаних з наданням допомоги та підтримки громадянам, які постраждали внаслідок війни.
“Ключовим принципом змін є забезпечення обмінів між різними державними реєстрами та базами даних для полегшення збору інформації та мінімального бюрократичного навантаження на постраждалу особу. Це дозволить максимально оперативно фіксувати завдану шкоду. Надалі також планується запровадження можливості подання людиною повідомлення про завдану їй шкоду через Дію та ЦНАПи. У перспективі кожна постраждала особа матиме можливість через єдине вікно отримати повне досьє про завдану шкоду та доступні їй види підтримки”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наступним кроком стане розробка та ухвалення комплексного закону про заходи з підтримки постраждалих, підготовку якого Мінсоцполітики уже розпочало. Впровадження Системи обліку дозволить потім побудувати ефективну систему підтримки постраждалих.
Нагадаємо, Рада ухвалила закон про збільшення доступного житла для ВПО/
- 231 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Педагогам, які боронили Луганщину, вручили відзнаки «Захисник Рубіжного»
- 18:00 У СБУ прокоментували, як дезертири можуть повернутися на службу без покарання
- 17:05 Стало відомо, якої погоди очікувати українцям на День Святого Миколая
- 17:02 Підприємці з Луганщини сплатили майже 1,5 мільярда гривень податків
- 16:18 Президент Південної Кореї оголосив воєнний стан, але парламент проголосував за скасування (ОНОВЛЕНО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Луганчани, які їдуть в окупацію, можуть отримати довічну заборону в’їзду – Власенко назвав причини 01.12.2024 переглядів: 6048
- Викладачка з Сіверськодонецька отримала довічну державну стипендію 28.11.2024 переглядів: 5297
- Україна розпочинає будівництво соціального житла для ВПО у 15 містах: якою буде ціна оренди 29.11.2024 переглядів: 4588
- 3 тис. осіб з окупованої Луганщини, що воювали за рф, не отримали грошей 02.12.2024 переглядів: 3990