У Німеччині до 65% зросла кількість біженців з України, які не хочуть повертатися назад
Дедалі більше біженців з України не хочуть повертатися назад і мають намір залишитися в Німеччині.
Про це розповів пезидент Державного відомства у справах біженців Марк Зайберт німецькому агентству Deutsche Presse-Agentur, пише Bild.
За його словами, у центрі екстреної допомоги у Берліні, де мешкають тисячі українських біженців, регулярно проводяться опитування.
"Півтора роки тому більшість говорила, що хочуть повернутися до України. Зараз більшість – 65% – кажуть: “Ми залишаємося тут. Ми облаштовуємось”, – розповів Зайберт.
Німеччина залишається лідером за кількістю біженців з України. За останньою інформацією, там перебуває понад 1,1 млн. українських громадян, які отримали тимчасовий притулок.
Нагадаємо, ще у березні 2024 року німецькі політики заявили про перевантаження країни та закликають до більш рівномірного розподілу біженців у Європі. Станом на березень кількість біженців з України у Німеччині зросла на 250 тисяч людей, ніж торік. Так кількість громадян України, які рятуються від російської військової агресії, у ФРН більше, ніж біженців з інших країн.
У жовтні очільник мінфіну Німеччини Крістіан Лінднер запропонував новий правовий статус для українських біженців в ФРН, щоб зменшити витрати на соцвиплати і залучити більше одержувачів допомоги на ринок праці.
Лінднер пропонує замість стандартних соцвиплат по безробіттю, які українці на даний момент отримують на рівних з німцями та іншими резидентами країни, запровадити комбінацію з "виплат для шукачів притулку та інструментів політики залучення на ринок праці, які передбачають "гроші для громадян".
Виплати для шукачів притулку є нижчими за "гроші для громадян", крім того, вони передбачають гірший соціальний захист, зокрема доступ до медичних послуг. При цьому за останній рік у Німеччині збільшилась частка працевлаштованих українських біженців.
Як повідомив 16 жовтня очільник відомства канцлера ФРН Вольфґанґ Шмідт, якщо минулого року частка українців працездатного віку, які мають роботу в Німеччині, становила 23%, то зараз цей показник зріс до 29% завдяки покращенню консультаційних послуг.
- 103 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На медтранспорт для військових одна з громад Луганщини виділила понад 3 мільйони гривень
- 18:00 З окупованої Луганщини повернули ще одну дитину, – Єрмак
- 17:15 У вівторок в Україні пройдуть дощі з мокрим снігом
- 17:00 Засудили переселенку з Луганщини, яка передавала росіянам дані про ЗСУ на Харківщині
- 16:33 За листопад 2024 року рф захопила більше територій, ніж за 2023 рік, - інфографіка
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Кулеба, який пропонував "воювати лопатами", влаштувався на роботу у Гарвардський університет 05.12.2024 переглядів: 12261
- Окупанти знайшли поблизу автовокзалу у Сіверськодонецьку “безхазяйний” будинок 02.12.2024 переглядів: 5928
- 3 тис. осіб з окупованої Луганщини, що воювали за рф, не отримали грошей 02.12.2024 переглядів: 5401
- “Жити неможливо”: у якому стані лишаються будинки Сіверськодонецька після "ремонтів" росіян 03.12.2024 переглядів: 2418