Німеччина хоче змінити правовий статус українських біженців, щоб спонукати їх працювати

Німеччина хоче змінити правовий статус українських біженців, щоб спонукати їх працювати

Очільник мінфіну Німеччини Крістіан Лінднер пропонує новий правовий статус для українських біженців в ФРН, щоб зменшити витрати на соцвиплати і залучити більше одержувачів допомоги на ринок праці.

Про це пише DW.

"Ми повинні розглянути окремий правовий статус для біженців з України", - сказав він в інтерв'ю журналу WirtschaftsWoche в середу, 23 жовтня.

Лінднер пропонує замість стандартних соцвиплат по безробіттю, які українці на даний момент отримують на рівних з німцями та іншими резидентами країни, запровадити комбінацію з "виплат для шукачів притулку та інструментів політики залучення на ринок праці, які передбачають "гроші для громадян".

Згідно з пропозицією Лінднера, українці й надалі не повинні будуть проходити процедуру надання притулку, але й будуть автоматично отримувати "гроші для громадян, які орієнтовані на соціально-економічний прожитковий мінімум та водночас участь у суспільному житті навіть без роботи". Виплати для шукачів притулку є нижчими за "гроші для громадян", крім того, вони передбачають гірший соціальний захист, зокрема доступ до медичних послуг.

При цьому за останній рік у Німеччині збільшилась частка працевлаштованих українських біженців.

Як повідомив 16 жовтня очільник відомства канцлера ФРН Вольфґанґ Шмідт, якщо минулого року частка українців працездатного віку, які мають роботу в Німеччині, становила 23%, то зараз цей показник зріс до 29% завдяки покращенню консультаційних послуг. 

Нагадаємо, німецькі політики заявили про перевантаження країни та закликають до більш рівномірного розподілу біженців у Європі.

Станом на березень 2024 року кількість біженців з України у Німеччині зросла на 250 тисяч людей, ніж торік. Наразі у Німеччині зареєстровано близько 1,65 мільйона українців. Так кількість громадян України, які рятуються від російської військової агресії, у ФРН більше, ніж біженців з інших країн.