Три українські АЕС скоротили виробництво електроенергії після чергової атаки рф, - МАГАТЕ
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі заявив, що три діючі атомні електростанції (АЕС) України скоротили виробництво електроенергії після нових атак рф на енергетичну інфраструктуру.
Про це йдеться у заяві Гроссі.
"Вдруге менш ніж за два тижні Хмельницька, Рівненська та Південно-Українська АЕС знизили рівень потужності як запобіжний крок під час широкомасштабних військових дій у країні, у той час як на трьох об’єктах лунала сигналізація про повітряний наліт", - повідомив він.
Дві команди МАГАТЕ, розміщені в Україні, були змушені шукати укриття.
Всього на діючих АЕС дев'ять реакторів, всі вони знизили потужність. Також відключили від мережі один реактор Рівненської АЕС. АЕС продовжували отримувати зовнішню електроенергію, навіть попри те, що Хмельницький майданчик втратив підключення до двох своїх ліній електропередач.
"Енергетична інфраструктура України є надзвичайно тендітною та вразливою, що ставить ядерну безпеку під великий ризик", – сказав Гроссі. "Я ще раз закликаю до максимальної військової стриманості в районах з великими ядерними енергетичними об’єктами та інших об’єктах, від яких вони залежать".
Повідомлень про прямі пошкодження АЕС не надходило, але Україна повідомила МАГАТЕ, що удари знову вплинули на електричні підстанції, які станції використовують як для передачі, так і для отримання електроенергії за межами майданчика.
Ці підстанції, визначені МАГАТЕ як важливі для ядерної безпеки, були пошкоджені під час попередніх атак, зокрема у серпні.
"Команди МАГАТЕ відвідали сім підстанцій, розташованих за межами АЕС по всій Україні, у вересні та жовтні, щоб оцінити ситуацію, що склалася після серпневих обстрілів, виявивши великі пошкодження та дійшовши висновку, що спроможність мережі забезпечити надійне електропостачання України за межами майданчика. АЕС значно скорочено, – заявив Гроссі Раді керуючих МАГАТЕ минулого тижня.
Він пояснив, що АЕС потребують надійного підключення до мережі як для розподілу електроенергії, яку вони виробляють, так і для отримання зовнішньої енергії для охолодження реактора. Дедалі більша крихкість електромережі була однією з головних проблем ядерної безпеки протягом усього збройного конфлікту.
Нагадаємо, під ранок, 28 листопада, росія здійснила ракетний обстріл України зі стратегіної авіації і з кораблів, а до того всю ніч запускала по українських містах "шахеди". Зафіксовано 12 влучань в енергетичні об'єкти.
Також нагадаємо, що у статті The Times "Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку" йдеться, що ще на початку року британські інженери разом із командами з США, Німеччини та Японії порадили своїм українським колегам побудувати конструкції для захисту енергомережі від нападу росії. Проте через дев’ять місяців уряд президента Зеленського не зробив цього через звинувачення в тому, що корупція в уряді зупинила роботу.
- 36 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:38 "Історичне" підвищення податків стане чинним: військовий збір з зарплат 5% з 1 грудня, для ФОП - з 1 січня
- 10:00 У ЛОВА розповіли, у якому регіоні найбільше ВПО з Луганщини
- 09:00 ЛОВА: На Луганщині силовики рф активізували пошук “шпигунів”, діти у Луганську стали “віцесержантами”
- 08:42 Окупанти знищили інфраструктуру сіл Луганщини на лінії фронту, – Лисогор
- 19:00 Окупанти у Сіверськодонецьку знайшли ще чотири “безхазяйні” квартири (АДРЕСИ)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сєвєродонецький з'їзд і його "пророчі заяви": як народжений у Льодовому палаці 20 років тому ПІСУАР призвів до війни 28.11.2024 переглядів: 3070
- "Будівництво у цьому місті не передбачається", - окупанти про відновлення Сіверськодонецька 25.11.2024 переглядів: 2789
- Викладачка з Сіверськодонецька отримала довічну державну стипендію 28.11.2024 переглядів: 1815
- Лікарку із Сіверськодонецька засудили за державну зраду 26.11.2024 переглядів: 1749