Агенція Reuters проаналізувала пропозиції радників Трампа про припинення війни в Україні: є одна спільна риса

Агенція Reuters проаналізувала пропозиції радників Трампа про припинення війни в Україні: є одна спільна риса

Агенція Reuters проаналізувала заяви та інтерв’ю з декількх радників обраного президента США Дональда Трампа, які публічно та приватно висувають пропозиції щодо припинення війни в Україні.

Reuters пише, що пропозиції трьох ключових радників, у тому числі нового представника Трампа від Росії та України, генерал-лейтенанта армії у відставці Кіта Келлога, мають деякі спільні елементи, зокрема відмову України від членства у НАТО.

Радники Трампа намагатимуться змусити Москву та Київ до переговорів "за допомогою пряника та батога", включаючи припинення військової допомоги Києву, якщо він не погодиться на переговори, але і обіцянками посилення допомоги, якщо російський президент володимир путін відмовиться.

Аналітики та колишні співробітники національної безпеки висловлюють серйозні сумніви, що Трамп зможе виконати свою передвиборчу обіцянку про закінчення війни в Україні через складність конфлікту.

"Проте разом узяті заяви його радників свідчать про потенційні контури мирного плану Трампа", - наголошує видання.

Президент України Володимир Зеленський, зіткнувшись із нестачею особового складу військ та зростаючими територіальними втратами, дав зрозуміти, що він може бути відкритим до переговорів.

"Але Трамп може виявити, що путін не захоче брати участь у переговорах", - кажуть аналітики та колишні чиновники США. "Оскільки матиме більше виграшу, прагнучи до подальшого захоплення територій".

"путін нікуди не поспішає", — сказав Юджин Румер, колишній провідний аналітик американської розвідки щодо росії, який зараз працює в дослідницькому центрі Фонду Карнегі за міжнародний мир.

За його словами, російський лідер не демонструє готовності відмовитися від своїх умов щодо перемир’я та переговорів, включаючи відмову України від своїх прагнень до НАТО та здачу чотирьох областей, які путін вважає частиною росії, але не повністю контролює, вимогу, яку Київ відхилив. путін, за словами Румера, ймовірно, чекатиме свого часу, займе більше позицій і чекатиме, щоб побачити, які поступки, якщо такі є, може запропонувати Трамп, щоб заманити його за стіл переговорів.

"За словами чотирьох радників, які побажали залишитися анонімними, щоб описати приватні обговорення, станом на минулий тиждень Трамп ще не скликав центральну робочу групу для розробки мирного плану. Скоріше, кілька радників висловлювали ідеї між собою на публічних форумах і - в деяких випадках - Трампу", - зазначає Reuters.

Зрештою, пише видання, мирна угода, ймовірно, залежатиме від прямої особистої взаємодії між Трампом, путіним і Зеленським, сказали радники.

Прес-секретар Трампа Каролайн Лівітт зазначила, що Трамп сказав, що "зробить все необхідне для відновлення миру та відновлення американської сили та стримування на світовій арені".

Один колишній чиновник національної безпеки Трампа сказав, що є три основні пропозиції: схема Келлога, друга - від обраного віце-президента Дж. Д. Венса та інша, висунута Річардом Гренеллом, колишнім виконуючим обов’язки керівника розвідки Трампа.

План Келлога, розроблений у співавторстві з колишнім чиновником Ради національної безпеки Фредом Флейцем і представлений Трампу на початку цього року, передбачає заморожування поточних бойових ліній.

Згідно з цим планом, Трамп поставив би Києву більше американської зброї, лише якщо Україна погодиться на мирні переговори. Водночас він попередить Москву, що збільшить допомогу США Україні, якщо росія відмовиться від переговорів. Рух України в НАТО буде призупинений.
Відповідно до цієї пропозиції, Україні також будуть запропоновані гарантії безпеки США, які можуть включати збільшення поставок зброї після укладення угоди.

Венс, який як сенатор США виступав проти допомоги Україні, висунув окрему ідею у вересні.
Він сказав американському подкастеру Шону Райану, що угода, ймовірно, включатиме демілітаризовану зону на існуючих лініях фронту, яка буде "потужно укріплена" для запобігання подальшим російським вторгненням. Його пропозиція також у відмові Києву в членстві у НАТО.

Гренелл, колишній посол Трампа в Німеччині, виступав за створення "автономних зон" на сході України під час круглого столу Bloomberg у липні, але не став уточнювати. Він також припустив, що членство України в НАТО не в інтересах Америки.

Нагадаємо, новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив обраного президента Дональда Трампа, що США зіткнуться з "страшною загрозою" з боку Китаю, Ірану та Північної Кореї, якщо Україну змусять підписати мирну угоду на умовах, вигідних Москві.