Скільки ВПО повернулися до попереднього місця проживання: дані Мінсоцу
На тимчасово окуповані території повернулось близько однієї тисячі українців.
Про це Міністерство соціальної політики України повідомило на запит Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок»).
«Станом на 02.12.2023 було зареєстровано 4,9 мільйона ВПО. Тобто за рік відбулося зменшення кількості ВПО на 250 тисяч осіб. Згідно даних електронних систем Мінсоцполітики, станом на 01.11.2024 до попереднього місця проживання повернулося загалом 29 тисяч осіб (близько 7,7% від загальної кількості тих, хто знявся з обліку)», – йдеться у коментарі міністерства.
Як зазначає видання, у Мінсоцполітики пояснили, що з 29 тисяч осіб на тимчасово окуповані території повернулася одна тисяча, натомість більшість – на «умовно безпечні території», а ще частина – на території, де тривають бойові дії.
«До цієї кількості входять українці, які поверталися до будь-якого з регіонів країни, зокрема, й тих, які вважаються умовно безпечними (наприклад, Київщина, Житомирщина, Чернігівщина тощо). З цих 29 тисяч: одна тисяча – повернулись на ТОТ; 18,9 тисячі – на умовно безпечні території; 9 тисяч – території можливих бойових дій», – пояснили Радіо Свобода у відомстві.
Раніше Омбудсман Дмитро Лубінець заявляв, що переселенці повертаються у небезпечні регіони, на ТОТ або виїжджають за кордон.
Пізніше депутат Верховної Ради Максим Ткаченко заявляв, що 150 тисяч ВПО повернулись в окупацію, а пізніше сам заперечив такі дані.
Заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук з цього приводу закликала представників влади не маніпулювати темою ВПО.
- 880 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 До 12 років тюрми засудили окупаційного керівника філії «Луганськгазу»
- 18:10 Керівниця департаменту соцзахисту Луганської ОВА Поліщук пішла на пенсію
- 17:41 У середу найтепліше в Україні буде на Луганщині
- 17:00 Сіверськодонецький ЦНАП запроваджує роботу віддаленого робочого місця адміністратора у Києві
- 16:55 путін не хоче завершення війни і боїться переговорів зі мною, - Зеленський
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 2386
- ВПО можуть отримати компенсацію за оренду житла від ООН – куди звертатися 11.05.2025 переглядів: 1282
- Сіверськодонецьк у серці: історія жінки, яка полюбила своє місто та втратила його через війну 09.05.2025 переглядів: 1154
- На Луганщині окупанти закрили чорною плівкою пам'ятники на могилах українських захисників (ФОТО) 09.05.2025 переглядів: 951