Школа, гуртожиток, готель: які пропозиції щодо організації житла для ВПО отримали у Кремінській МВА

Школа, гуртожиток, готель: які пропозиції щодо організації житла для ВПО отримали у Кремінській МВА

Тимчасові місця компактного проживання для ВПО лише частково відповідають мінімальним стандартам комфорту. Наразі зростає потреба у створенні більш комфортних умов для довготривалого проживання переселенців.

Про це йшлося на засіданні Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кремінській міській військовій адміністрації.

“На початку війни багато наших земляків оселилися у тимчасових місцях компактного проживання, які лише частково відповідають мінімальним стандартам комфорту. Проте зараз зростає потреба у створенні більш комфортних умов для довготривалого проживання”, - зауважила під час заходу заступниця начальника Кремінської МВА Наталія Макогон.

Як зазначили в адміністрації, Макогон розповіла про основні заходи, заплановані щодо забезпечення житлом переселенців, та пов’язані з ними труднощі.

За її словами, створені ініціативними групами громади житлово-будівельні кооперативи досі не вирішили питання щодо виділення земельних ділянок під будівництво житла, адже земля для будівництва надається виключно через аукціони, що ускладнює цей процес.

“Попри численні звернення Кремінської МВА, результати були обмеженими”, – йдеться у повідомленні.

Водночас у 2024 році з'явилися перші реальні пропозиції з організації тимчасового житла у безпечних регіонах України.

“Було проведено опитування щодо виявлення кількості бажаючих змінити свої тимчасові місця проживання на інші – села Луковець-Вишнівський та Чагрів Букачівської територіальної громади Івано-Франківської області. Зараз триває розгляд питання передачі в оренду приміщення школи в с. Луковець-Вишнівський. Приміщення потребує проведення капітального ремонту та облаштування відповідним обладнанням і меблями. Планується також переробити ці приміщення під сімейне малогабаритне проживання. Триває опрацювання даного питання депутатами Букачівської громади”, – розповіли у МВА.

Крім того, у Сваляві Закарпатської області планують переоблаштування приміщень готелю для створення соціального житла. У співпраці з Гощанською (Рівненська область) та Бахмутською  (Донецька область) громадами опрацьовується можливість створення невеликих житлових містечок для ВПО. 

Також ведеться діалог із Чернівецьким політехнічним фаховим коледжем щодо оренди частини гуртожитку для облаштування шелтеру.

“Утім, реалізація проєкту ускладнюється через бюрократичні розбіжності у документах, які зараз виправляються”, – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, за даними Мінсоцполітики, на тимчасово окуповані території повернулось близько однієї тисячі українців.