Європарламент готує резолюцію про фальсифікацію історії з боку рф

Європарламент готує резолюцію про фальсифікацію історії з боку рф

росія застосовує дезінформацію та оперує спотвореними історичними фактами, щоби проводити імперську політику та виправдовувати агресивну війну проти України. У Європарламенті впевнені, що кампанії з маніпулювання інформацією координуються та фінансуються російським урядом та є однією з основ держполітики рф.

Про це повідомляє DW.

"Російська влада переписує підручники історії (…), привносячи до шкіл пропаганду імперської війни та промиваючи мізки дітям вже багато років. І це має очевидні наслідки. росія саджає у в'язницю власних істориків і знищує організації, які шукають правду. Наприклад, Юрій Дмитрієв, завдяки якому було знайдено жертви сталінських репресій у Карелії. це у дії в Радянському Союзі", - заявила на дебатах, присвячених фальсифікації історії в рф, верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас.

За її словами, кампанії з дезінформації, які проводять росія, є головним елементом гібридної війни, фронт якої "проходить через наші власні демократії, університети, парламенти, ЗМІ та інші інститути". Таким чином Москва намагається вплинути на внутрішню політику в країнах ЄС і послабити підтримку України, вважає Каллас.

Кремль не перший почав застосовувати фальсифікацію історії для виправдання ідеології, ця доктрина є основою всіх тоталітарних режимів, зазначив литовський євродепутат від групи соціалістів Вітяніс Андрюкайтіс.

"Я, напевно, єдиний тут, народжений у сталінському ГУЛАГу 1951 року, мої батьки були заарештовані та депортовані 1941 року", - сказав політик. Андрюкайтіс, історик за освітою, закликав Єврокомісію "вжити всіх необхідних заходів, щоб провести оцінку фашистської ідеології путіна та прирівняти її до фашистського режиму Муссоліні та нацистського режиму".

Резолюцію "Дезінформацію та історичну фальсифікацію росії для виправдання її агресивної війни проти України" винесуть на голосування під час січневої сесії Європарламенту.

Нагадаємо, 17 липня новообраний Європарламент підтвердив свою думку про те, що ЄС має продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки потрібно до перемоги.