Країни СС обговорюють відправку військ у післявоєнну Україну: Reuters назвав кількість

Країни СС обговорюють відправку військ у післявоєнну Україну: Reuters назвав кількість

Європейські країни обговорюють відправку військ в Україну в разі припинення вогню або мирної угоди. Переговори під керівництвом президента Франції Еммануеля Макрона знаходяться на ранній стадії.

Про це пише Reuters, посилаючись на європейських чиновників і дипломатів.

За даними видання, переговори вже виявили розбіжності щодо можливих цілей і мандату такої місії – "і навіть мудрості порушувати це питання зараз".

Європейські лідери хочуть і наполягають на зосереджені на збільшенні військової та економічної допомоги Україні, і не бачать ознак готовності путіна до переговорів.

"Проте за лаштунками деякі офіційні особи обмірковують, як європейські країни можуть забезпечити гарантії безпеки для України, в тому числі за допомогою сил у десятки тисяч солдатів на українській землі", - пише видання.

Обраний президент США Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, що він не буде відправляти американських військових в Україну, щоб гарантувати безпеку.

Це може означати розгортання європейців в Україні, незалежно від того, чи отримає Київ гарантію безпеки через приєднання до НАТО, як він сподівається, чи через двосторонні гарантії.

"Навіть якби існувала гарантія безпеки НАТО, звідки взявся б поштовх на місцях? Він був би європейським, тому наші начальники армій уже готують плани для розгляду європейськими лідерами в майбутньому", — сказав високопоставлений європейський чиновник.

Якою може бути миротворча місія за кількістю військових

Великі європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Великобританія, можуть сформувати основну частину сил, кажуть чиновники.

Сили стримування можуть бути сформовані коаліцією приблизно з п’яти-восьми країн, сказав український чиновник, причетний до деяких дискусій.

Аналітики та офіційні особи дають різні оцінки розміру таких сил, наголошуючи, що багато що залежатиме від їх точної місії. Деякі аналітики припускають, що доцільним буде близько 40 000 військових.

Згідно зі схемою ротації, яка також передбачала б підрозділи, які готувалися до розгортання та відновлювалися після розгортання, близько 100 000 військовослужбовців могли б бути задіяні в місії в будь-який момент, сказав Франц-Штефан Гаді, австрійський колишній військовий планувальник, який зараз працює в Міжнародному інституті стратегічного розвитку.

"Це, безумовно, серйозно розтягне європейські сухопутні сили", — сказав він.

Представник європейської служби безпеки на умовах анонімності також сказав, що може знадобитися до 100 000 військових.

Гаді сказав, що такі сили можуть бути створені, якщо деякі європейські країни скоротять інші місії, такі як миротворчі місії на Балканах.

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив, що це має бути під егідою ООН. Але інші чиновники кажуть, що це дасть Росії, постійному члену Ради Безпеки ООН, занадто великий вплив.

За словами аналітиків, європейцям також, ймовірно, доведеться переконати Сполучені Штати якось залучитися, принаймні за допомогою розвідки та іншої оперативної допомоги. При цьому потенційні правила взаємодії є одними з багатьох критичних питань, які залишаються незрозумілими.

"Що було б, якби європейського солдата застрелили?" — запитав французький військовий чиновник.

Нагадаємо, після переговорів із Макроном минулого тижня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава не планує приєднуватися до миротворчих сил в Україні. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив у понеділок, що Берлін, ймовірно, зіграє певну роль у забезпеченні припинення вогню, але поки занадто рано говорити про те, які сили знадобляться.