Державі повернули 57 га сільгоспземлі на 6,5 млн грн, яку незаконно передали приватному закладу освіти
Зусиллями Старобільської окружної прокуратури Луганської області у судовому порядку зобов’язали приватний заклад освіти повернути державі майже 57 га землі сільгосппризначення, наданої для дослідних і навчальних цілей. Загальна вартість землі становить 6,5 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури
Ювенальні прокурори встановили, що у 2019 році навчальний заклад отримав у постійне користування дві земельні ділянки на території Кабичівської та Риб’янцівської сільських рад у Старобільському районі. Водночас вони не використовувалися для освітньої діяльності, а сам заклад не був її суб’єктом відповідно до вимог Закону України «Про освіту».
Фактично це унеможливлює передачу сільгоспугідь державної форми власності для навчальних і дослідних цілей.
Прокуратура відреагувала на порушення вимог законодавства та звернулася до суду.
Суд першої інстанції ці обставини залишив поза увагою та відмовив у задоволенні позову прокурора. Прокурори оскаржили це судове рішення в апеляційному порядку.
Наразі Східний апеляційний господарський суд визнав обґрунтованість позовних вимог, скасував попереднє рішення суду та задовольнив позов.
Держреєстрацію права постійного користування землею за закладом освіти скасовано, а ділянки підлягають поверненню її розпоряднику – ГУ Держгеокадастру у Луганській області.
Нагадаємо, суд зобов’язав повернути кошти до бюджету за незаконні закупівлі продуктів для закладів освіти Сіверськодонецької громади.
- 258 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Оздоровлення дітей, грошова допомога: куди звертатися лисичанам за консультаціями (КОНТАКТИ)
- 18:00 Мешканцям Кремінської громади виплатили майже 1,5 млн грн допомоги
- 17:09 В Україні продовжить панувати прохолодна погода
- 17:00 У Лисичанську згорів будинок – загинув пенсіонер
- 16:00 Луганському прикордоннику посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста Івано-Франківська»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 2369
- У Києві прощатимуться з загиблим 19-річним військовим з Луганщини 05.05.2025 переглядів: 1306
- Сіверськодонецьк у серці: історія жінки, яка полюбила своє місто та втратила його через війну 09.05.2025 переглядів: 1140
- 3 тисячі на переїзд, 5 – на оренду: ще одна громада Луганщини фінансово підтримуватиме ВПО у працевлаштуванні 05.05.2025 переглядів: 1072