ДБР розслідує дизертирство у 155-й механізованій бригаді ЗСУ, яка навчалася у Франції

ДБР розслідує дизертирство у 155-й механізованій бригаді ЗСУ, яка навчалася у Франції

Державне бюро розслідувань України (ДБР) порушило кримінальну справу про перевищення посадових повноважень та дезертирство у 155-й механізованій бригаді ЗСУ "Ганна Київська", сформованій за допомогою Франції.

Про це у четвер, 2 січня, повідомило агентство AFP із посиланням на прес-секретаря ДБР Тетяну Сап'ян, пише DW.

У міністерстві оборони Франції не коментували журналістам інформацію про розслідування, передає "Радіо Свобода". "Саме Збройні сили України організували відбір українських військових для формування цієї бригади та управління процесами. Також (і це природно) українські збройні сили визначають умови розгортання (бригади – Ред.) на території України", - пояснили у французькому військовому відомстві.

Навчання бійців 155 бригади у Франції. Фото: 155 окрема механізована бригада/Facebook

Бійці 155-ї механізованої бригади ЗСУ у жовтні та листопаді 2024 року навчалися у Франції - президент країни Емманюель Макрон анонсував це навчання у червні того ж року під час урочистостей з нагоди 80-річчя висадки західних союзників у Нормандії. З'єднання озброїли німецькими танками Leopard 2 та французькими самохідними артилерійськими установками Caesar. Бригада мала налічувати 5800 осіб, але почала розпадатися ще до прибуття на фронт, пише Forbes.

Навчання бійців 155 бригади у Франції. Фото: 155 окрема механізована бригада/Facebook

31 грудня журналіст Юрій Бутусов опублікував на своїй сторінці у Facebook історію формування бригади і розповів, що ще до вступу бригади до її першого бою на Покровському напрямі її самовільно залишили 1700 військовослужбовців. Коли ж поєднання почало воювати, то з перших днів зазнало великих втрат, стверджує журналіст.

Також Бутусов розповів, що у СЗЧ пішли понад 50 бійців ще під час навчань у Франції.

Процес формування та забезпечення 155-ї механізованої бригади Бутусов назвав "суцільним організаційним хаосом". Зокрема, за його словами, у бійців з'єднання не було дронів та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

"Це справді злочин, але не солдатів і офіцерів, а керівників Ставки Верховного головнокомандувача, Міноборони та Генштабу, які продовжують витрачати життя людей та кошти на нові проекти, замість посилення досвідчених та боєздатних бригад. І намагаються зняти з себе відповідальність, переклавши її руками ГБР на поставлених у безвихідь офіцерів, яким доводиться відповідати за погано організований вищим керівництвом політичний проект", – вважає Бутусов.

Створення бригади "Анна Київська" було частиною програми формування 14 нових бригад ЗСУ, для яких Україна мала знайти особовий склад, а міжнародні партнери Києва - поставити озброєння.