Шуляк заявила, що тимчасове житло для ВПО лише поглиблює проблеми й розповіла про новий кейс
Спорудження тимчасового житла для переселенців не вирішує соціальні проблеми, а лише поглиблює їх. Натомість є дієва схема фінансування, за якою державно-приватне партнерство дозволяє людям, що втратили домівку, оселитися у новій на посильних для себе умовах.
Про це заявила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
Вона зазначила, що йдеться про схему, за якою 33% вартості спорудження нового житла буде сплачено коштом місцевих бюджетів, ще 33% коштом державного бюджету, а ще 33% сплачуватиме або релокований бізнес, який перевозить у безпечні регіони своїх співробітників, або громадяни, які не залучені у релокованих підприємствах, але мають кошти для того, щоб самостійно сплатити 33% від вартості житла.
Це й кейс, за її словами, реалізували у Перечинській громаді на Закарпатті.
«... вже будується житло – сучасний європейський багатоквартирний будинок на 40 квартир, які отримують у власність працівники компанії, яка була змушена через війну релокуватись з Краматорську в цей регіон», – пояснила Олена Шуляк.
На її думку, такий варіант підходить для громад, які розуміють, що люди, які залишаться проживати на їх території – це цінний людський капітал, який є основою економічного потенціалу.
«У місцевих бюджетах деяких громад нині є профіцит, і ті з них, які розуміють, наскільки важливо ставитися до ВПО як до конкурентної переваги, а не як до тимчасового явища, можуть застосовувати подібні кейси», – вважає нардепка.
Шуляк також зауважила, що іншу третину вартості будівництва такого житла сплачуватимуть коштом державного бюджету, оскільки нині на рівні держави одночасно реалізується декілька програм, спрямованих на розв'язання житлових проблем переселенців.
«По-перше, це програма єВідновлення, на фінансування якої для ВПО додатково виділили 15 млрд гривень. По-друге, поліпшення умов іпотеки єОселя для ВПО, яка нині для них здебільшого недоступна, додаткові субсидії на оренду житла, соціальна оренда, а також окремий вид оренди – з правом викупу. Запуск двох останніх інструментів – вимога оновити житлове законодавство, що зафіксовано в програмі Ukraine Facility, за якою Україна до 2027 року отримує від ЄС 50 млрд євро», – розповіла Шуляк.
Нагадаємо, в уряді напрацьовують житлову програму для людей, які втратили житло внаслідок російської агресії. За словами міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби, планується, що це житло належатиме громадам та надаватиметься насамперед для ВПО. За своєю суттю це буде службове житло, яке прив’язуватиметься до роботи.
- 1268 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 У Сваляві жінок ВПО запрошують пройти курс фізичної терапії: деталі та контакти
- 12:51 В Україні за рік викрили 120 посадовців ТЦК і МСЕК, які переправляли чоловиків через кордон
- 12:00 Львівщина, Рівненщина та Дніпро: де є вільні місця у МТП для переселенців
- 11:10 ЗСУ уразили нафтобазу рф, яка "живила" аеродром, звідки злітають Ту-160 бомбити Україну (ФОТО)
- 11:00 Лисогор про використання праці дітей в окупації: “Проблема у тому, що люди нікуди не можуть звернутися для захисту...
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На Дніпропетровщині проводжають в останню путь 24-річного захисника з Луганщини 03.01.2025 переглядів: 1629
- ВПО визнали жителями громад - що це дає 06.01.2025 переглядів: 1307
- Шуляк заявила, що тимчасове житло для ВПО лише поглиблює проблеми й розповіла про новий кейс 07.01.2025 переглядів: 1268
- Ще дві заступниці Лисогора отримали понад 150 тисяч гривень зарплати 02.01.2025 переглядів: 1262