«Житло, яке прив’язується до роботи»: урядовці готують новий проєкт для ВПО
В уряді напрацьовують велику житлову програму для людей, які втратили житло внаслідок російської агресії. Йдеться про крос-секторальний проєкт, до якого залучені Мінрозвитку, Мінекономіки та Мінфін.
Про це в інтерв’ю «ZN.ua» розповів віцепрем’єр з відновлення - міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Зокрема, Кулеба зауважив, що, за оцінкою очолюваного ним міністерства, приблизно мільйон переселенців, які залишилися в Україні, - це люди, які працюють і готові піти на іпотечну або кредитну програму, щоб отримати житло.
“Нам дуже важливо підтримати їх. Дати інструмент (іпотеку, кредит), завдяки якому вони закріпляться в новій громаді, отримають гарні умови для життя. Плюс ми вже зараз напрацьовуємо велику житлову програму для людей, які втратили житло внаслідок російської агресії. Йдеться про крос-секторальний проєкт, до якого, крім нас, залучені Мінекономіки та Мінфін”, - сказав урядовець.
За його словами, для реалізації програми не планують залучати бюджетні ресурси.
“Ми стартуватимемо виключно з кредитними грошима міжнародних банків розвитку. На першому етапі хочемо відточити фінансову модель, зрозуміти, як це може працювати. Також потрібен чіткий алгоритм взаємодії з громадами, оскільки саме громади реалізовуватимуть цю програму. На сьогодні в нас 15 міст, які відбиралися за певними критеріями”, - сказав Кулеба.
Основний критерій - кількість ВПО в місті. Але, за словами Кулеби, є мери, які відмовилися від участі в програмі.
“Що від них потрібно? Громади надають земельну ділянку для будівництва. Плюс беруть на себе зобов’язання підвести туди всі комунальні мережі. Це житло міське, тобто належить громадам, і надається насамперед для внутрішніх переселенців, але за своєю суттю це службове житло, оскільки прив’язується до роботи. Оренду за свого працівника сплачуватиме роботодавець. А якщо людина їде, то втрачає можливість користуватися квартирою. Приватизації таке житло не підлягає. У такий спосіб створюється фонд житла для форс-мажорів”, - розповів міністр.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт 11161, згідно з яким переселенці зможуть отримати компенсацію за знищене майно, яке перебуває на окупованій території.
- 710 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:32 Припинення вогню в Україні: президент США назвав дату, коли буде відомо більше деталей
- 09:10 "Я б не завершив": Трамп прокоментував свої слова про закінчення війни в Україні за 24 години
- 09:00 росіяни атакували поблизу двох сіл на Луганщині
- 19:00 3 тисячі ВПО працевлаштували з початку 2025 року
- 18:00 Під загрозою знищення древні кам’яні баби на окупованій Луганщині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти сповістили про "аварійні" магазини у Сіверськодонецьку 13.03.2025 переглядів: 5066
- У Сіверськодонецьку окупанти неякісно відремонтували будинок 10.03.2025 переглядів: 2282
- В окупованому Сіверськодонецьку розберуть під’їзди однієї з багатоповерхівок 07.03.2025 переглядів: 2066
- У Лисичанську окупанти визнали “безхазяйною” ще одну квартиру (АДРЕСА) 10.03.2025 переглядів: 1578