Зустріч з путіним, зниження мобілізаційного віку в Україні та доля Криму: радник Трампа виступив з рядом заяв

Зустріч з путіним, зниження мобілізаційного віку в Україні та доля Криму: радник Трампа виступив з рядом заяв

Майбутній радник новообраного президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майк Волц зробив ряд заяв в інтерв'ю, що вийшло 12 січня.

Його опублікували ABC News.

Майк Волц розповів про підготовку нової адміністрації очільника Сполучених Штатів до зустрічі з російським диктатором Володимиром путіним. Так Волц підтвердив, що команда Трампа дійсно працює над підготовкою майбутньої зустрічі.

"З позиції Дональда Трампа, не можна про щось домовлятися, якщо у вас немає якихось відносин, якогось діалогу з іншою стороною. І звісно, ми будемо встановлювати такий зв’язок у наступні місяці", - запевнив майбутній радник новообраного президента.

Волц зазначив, що якісь конкретні рамки ще не встановлено. Однак очікується телефонна розмова Трампа з путіним вже найближчими днями чи тижнями.

Також Майк Волц сказав, що домовленість щодо припинення вогню стала б "дуже позитивним першим кроком" для початку діалогу про перемир'я дипломатичним шляхом. Проте, на його думку, ситуація з окупованими українськими територіями залишається складною.

"Я просто не вважаю реалістичним, що ми виженемо кожного росіянина з кожного дюйма української землі, навіть із Криму. Президент Трамп визнав цю реальність, і я думаю, що це був величезний крок. Тепер увесь світ визнає цю реальність", - висловив свою думку Волц.

Також радник Трампа торкнувся дуже гострої для українського суспільства теми, а саме - зниження мобілізаційного віку. Так Вольц наголосив, що команда новообраного президента вважає, що для стабілізації фронту слід знизити мобілізаційний вік в Україні.

"Ще одна річ, яку нам треба буде побачити - це стабілізація на полі бою. І одна з речей, про яку ми будемо питати українців - у них є проблеми з живою силою. Їхній мобілізаційний вік зараз - 26 років, не 18. Вони можуть згенерувати сотні тисяч нових солдатів", - пояснив свою думку Майк Волц.

Він певний, що для початку перемовин важливо досягти стабільності на фронті, але нові пакети допомоги та озброєння не розв'яжуть проблему без збільшення кількості військових.