Авіатехники Повітряних сил кажуть, що 218 спеціалістів переводять у піхоту: Генштаб ЗСУ прокоментував

Авіатехники Повітряних сил кажуть, що 218 спеціалістів переводять у піхоту: Генштаб ЗСУ прокоментував

Авіаційно-технічний персонал Повітряних сил Збройних Сил України заявив, що їх переводять у піхоту.

Звернення від авіатехників та обслуговуючого персоналу Повітряних Сил ЗСУ оприлюднив сержант Віталій Горжевський з 114 бригади Повітряних Сил ЗСУ (на фото, - ред.).

Він розповів, що вже понад десять років авіатехніки виконують свою місію на винищувачах МіГ-29: готують та обслуговують літаки, забезпечуючи бойові вильоти в найскладніших умовах.

"Також ми забезпечуємо навчання та відновлення льотного вишкілу для випускників ХНУПС.
Ми мали честь працювати поруч із такими легендарними льотчиками, як Джус, Карайа, Смерека та іншими", - зазначив Горжевський.

"Однак сьогодні ми стикаємося з реальним викликом, який може поставити під загрозу не лише нашу здатність виконувати бойові завдання, а й знищити саму основу нашої авіації. До нашої частини надійшла телеграма про переведення майже всіх техніків у піхоту, що означає, що ми залишимося без технічного персоналу, який обслуговує наші літаки. Раніше вже забрали 250 осіб, зараз планують перевести ще 218. Технічний склад фактично знищується, а без нас авіація не зможе функціонувати", - наголосив він.

Горжевський підкреслив, що зберігти бойову готовність без обслуговуючого персоналу неможливо.

"І якщо ми зараз не отримаємо підтримки та розголосу, ми втратимо можливість не лише захищати нашу землю, а й втратимо саму основу нашої авіації", - підкреслив він і попросив розголосу.

У Генштабі ЗСУ прокоментували цю заяву, запевняючи, що "гостродефіцитних спеціалістів" у піхоту не переведуть.

"Гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки у піхотні підрозділи переводити не планувалося і не планується. Натомість, Повітряні сили ЗС України навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу", - йдеться у заяві.

Разом з тим Генштаб визнав, що, "окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо".

"Ситуація на фронті непроста, на багатьох ділянках бракує піхотинців. Рішення про посилення сухопутних бригад на передовій за рахунок військовослужбовців із підрозділів інших родів та видів ЗСУ є вимушеним кроком військового керівництва для зміцнення нашої оборони", - йдеться у заяві.

Також у ній наголосили, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заборонив переміщення із займаних посад фахівців високотехнологічних спеціальностей та тих, які пройшли підготовку за кордоном на іноземних зразках озброєння та військової техніки.