Бюджет Луганщини скоротився майже в десять разів, – Лисогор
Надходження до обласного бюджету Луганщини зменшилися майже в десять разів порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення.
Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор, передає Укрінформ.
«Наприклад, надходження власних доходів до обласного бюджету в поточному році прогнозується майже вдесятеро менше, ніж було у довоєнному 2021 році: 83 млн грн замість 700 млн, які надійшли у 2021-му. Адже податкові та бюджетні правила встановлюють, що платники податків, які перемістились з області на іншу територію, і податки починають сплачувати до бюджетів тих територій, куди вони були релоковані», – сказав він.
За словами Лисогора, місцеві бюджети області є найменшими в Україні. Держава, як гарант надання обов’язкових соціальних послуг, компенсує частину таких втрат шляхом горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів. Проте, зменшення власної доходної бази суттєво скорочує і власні спроможності місцевих бюджетів.
«Проте не сумніваюсь, що вони будуть спрямовані, як і минулого року, в першу чергу на освіту, медицину і фінансування заходів та Сил безпеки і оборони країни та надання допомоги внутрішньо переміщеним особам у різних формах», – зазначив очільник Луганської ОВА.
Нагадаємо, у грудні 2024 року начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор затвердив показники обласного бюджету на 2025 рік. Згідно з документом, Лисогор зобов’язав визначити на 2025 рік доходи обласного бюджету у розмірі 1 037 150, 954 тис. грн. У тому числі загального фонду - 1 028 593,8 тис. грн, спеціального - 8 557,154 тис. грн.
- 464 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:46 "Є момент, коли потрібно або діяти, або замовкнути", - Трамп про перемовини щодо України
- 11:00 Лисичанська МВА хоче закупити дитячих путівок на майже 870 тис. грн
- 10:42 Трамп продовжив санкції проти росії ще на рік
- 10:00 ЛОВА: окупанти не платять зарплату комунальникам Сватового з минулого року
- 09:29 Загибель пілота F-16 - у BBC розкрили деталі трагедії
Найпопулярніші новини за тиждень:
- ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла: деталі нової програми 07.04.2025 переглядів: 6009
- "Те, що зараз там відбувається, — дійсно ніби радянське минуле". Фотограф планує випустити зін зі світлинами про Старобільськ 06.04.2025 переглядів: 5974
- Окупанти у Сіверськодонецьку назвали адресу ще одного будинку, який планують знести 11.04.2025 переглядів: 3554
- “Безхазяйні” квартири у Сіверськодонецьку: окупанти оприлюднили нові адреси 09.04.2025 переглядів: 2003