Протистояння Міноборони і Агенції оборонних закупівель триває: двічі міняли керівників, зверталися до Зеленського
Між Міноборони і Агенцією оборонних закупівель (АОС) триває протистояння: кілька разів у державному реєстрі на міняли прізвища керівників АОС, одна з керівниць - Марина Безрукова звернулася до президента Володимира Зеленського.
Сьогодні, 31 січня пресслужба Міністерства юстиції України повідомила, що у реєстрі керівником АОС знову вказаний Арсен Жумаділов, якого призначило Міноборони.
До того прізвища мінялися протягом кількох днів: з Безрукової на Жумаділова і у зворотньому напрямку. Жумаділов одночасно очолює агенцію "Державний оператор тилу" (ДОТ).
Мінюст повідомив, що "Жумаділов А.К. набуває статусу представника ДП “Агенція оборонних закупівель” з обмеженням: “тимчасове виконання обов’язків директора на час службового розслідування”.
Безрукова того ж дня звернулася до Зеленського і закликала його “сприяти врегулюванню ситуації виключно в правовий спосіб” і наголосила, що не була ініціатором цього конфлікту, який “не приносить Україні жодної користі”.
“Робота АОЗ має бути відновлена найближчим часом, адже подальше зволікання ставить під загрозу критично важливі постачання для Збройних Сил України, руйнує довіру донорів та партнерів. Конфлікт, що розгорівся навколо Агенції, не приносить Україні жодної користі. Я не була його ініціатором, і він не робить честі жодній зі сторін, адже в результаті страждає забезпечення армії, безпека країни та життя тисяч українців… Суть проблеми полягає не просто у спробі звільнити мене, а у фактичному руйнуванні інституції із порушенням всіх можливих законів та міжнародних зобов’язань України. Єдиний правильний шлях виходу з цієї кризи – захистити Агенцію оборонних закупівель виключно у правовий спосіб”, – наголосила Безрукова.
Вона описала шкоду, яку Україні завдав цей конфлікт: цілий тиждень не підписані платіжні документи згідно з контрактами, укладеними Агенцією на зовнішньому та внутрішньому ринку. Не укладені готові та погоджені всіма учасниками ринку контракти, розірвані ряд важливих чинних правочинів.
Пізніше Міноборони випустило заяву, що Безрукова звільнена із займаної посади звільнено директора ДП МОУ "Агенція оборонних закупівель", а тимчасово виконуючим обов’язки директора призначений Жумаділов.
"Важливо, що при прийнятті Марини Безрукової на роботу в Агенцію в січні 2024 року контракт з нею був укладений Міністерством оборони, яке діяло від власного імені як уповноважений орган управління Агенцією. Законом встановлено, що зміна контракту відбувається за згодою його сторін. Отже, продовження контракту з Мариною Безруковою вимагало згоди Міноборони", - наголошує міністерство.
30 січня Жумаділов розповів "Радіо Свобода", що в АОС пізніше буде новий керівник. "Усі відповідні документи вже надходять мені на підпис. Тобто це і платіжні документи, і договори тощо", - сказав він.
Як розпочався конфлікт між Агенцією оборонних закупівель і Міноборони
Міністерство оборони наприкінці грудня змінило статут АОС і ДОТ, згідно з яким погоджувати рішення Наглядової ради про призначення чи звільнення керівників агенцій необхідно міністерством оборони. У попередньому варіанті Статуту такого погодження не вимагалося.
Проте Наглядова рада 21 січня повідомила, що продовжила контракт з Безруковою на 2025 рік. А 24 січня АОЗ уклала додаткову угоду до контракту з Безруковою терміном також на один рік.
Угоду підписав голова Наглядової ради АОЗ Юрій Джигир.
24 січня міністр оборони Рустем Умєров на це не погодився, заявив про розірвання контракту з Безруковою і призначення Жумаділова. Щодо Джигіра Міноборони вважає, що "він вийшов за межі своїх повноважень, визначених законом та Статутом підприємства".
Також Міноборони ставить під сумнів легітимність Наглядової ради, оскільки з п'яти членів у ній залишилося два: один вийшов сам, двох відкликало Міноборони.
"У складі Наглядової ради залишилося лише два члени з п'яти, у зв’язку з чим вона стала неправомочною. Відповідно до законодавства, у разі неправомочності Наглядової ради її повноваження тимчасово переходять до Міністерства оборони України. Це надає Міноборони право приймати рішення щодо управління Агенцією, зокрема щодо призначення, звільнення та відсторонення директора, а також призначення тимчасово виконуючого обов’язки директора", - йдться у заяві.
29 січня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розпочало досудове розслідування щодо Умєрова. Його підозрюють у зловживанні владою.
The New York Times написав про кризу між Міноборони і Агенцією оборонних закупівель (АОС), зазначаючи, що вона загрожує зривом поставок озброєнь в Україну.
- 182 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:20 путін виступив з рядом важливих заяв щодо війни в Україні: про що говорив диктатор
- 09:00 Окупанти намагалися просунутися поблизу Білогорівки
- 18:00 У фінальний день Чемпіонату України зі стрибків у воду луганчани взяли ще три медалі
- 17:04 У неділю в Україні буде холодно та волого
- 16:30 росіяни ускладнюють вступ до шкіл на ТОТ: потрібна заява від обох батьків, - ЦНС
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Від георгіївської стрічки до червоного маку — як Луганщина вшановувала день Перемоги над нацизмом 08.05.2025 переглядів: 2908
- Окупанти вдарили по техніці лисичан, яка задіяна у зведенні фортифікацій на Донеччині (ВІДЕО) 04.05.2025 переглядів: 2156
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 2124
- У Києві прощатимуться з загиблим 19-річним військовим з Луганщини 05.05.2025 переглядів: 1248