Трамп готовий подвоїти санкції, щоб росія припинила війну в Україні: Келлог каже, що тиск буде всебічний

Трамп готовий подвоїти санкції, щоб росія припинила війну в Україні: Келлог каже, що тиск буде всебічний

Президент США Дональд Трамп готовий подвоїти санкції, щоб росія поклала край війні проти України.

Про це заявив спеціальний представник по росії і Україні, генерал у відставці Кейт Келлог, пише The Post.

Він додав, що і Києву, і москві доведеться піти на поступки, щоб припинити вбивство "промислових масштабів" у найбільшій країні Європи.

За словами Келлога, зараз застосування санкцій проти росії оцінюється "тільки трійкою" за шкалою від одного до 10 щодо того, наскільки болючим може бути економічний тиск.

Самі санкції США — наприклад, ті, що націлені на прибутковий енергетичний сектор росії, — номінально вдвічі вищі, але все ще є можливість їх посилити.

"Ми дійсно можетемо посилити санкції — особливо останні санкції (стосуються видобутку та експорту нафти - ред.)", — сказав він.

"Це відкриває широкі можливості для дії, щоб щось зробити. І якщо хтось розуміє, що таке важелі впливу, то це президент Дональд Дж. Трамп, і ви можете це побачити з того, що він нещодавно зробив (у вирішенні інших іноземних проблем - ред.)", - сказав Келлог.

Минулого четверга Трамп зібрав свою "всю підтверджену команду" радників і членів кабінету, зосереджених на національній безпеці — від віце-президента Дж. Д. Венса до міністра фінансів Скотта Бессента — в Овальному кабінеті, де, за словами Келлога, вони обговорили, як використати всі елементи національної сили, щоб покласти край війні .

"Вирішення російсько-української війни — це справа рук всієї адміністрації, тому це загальнодержавний підхід", — сказав генерал Келлог.

"Ми спонукали команду національної безпеки говорити про це — президента, віце-президента, радника з національної безпеки, державного секретаря, казначейства, Ради національної безпеки, які працюють разом".

Хоча Келлог сказав, що Україні потрібно буде продовжувати військовий тиск на росію напередодні переговорів, він розкритикував стратегію колишнього президента Байдена, який обіцяв надавати Україні допомогу "скільки це буде потрібно, скільки буде потрібно", не посилюючи тиск на інші елементи національної влади.

"Це не стратегія, це наклейка на бампер", — сказав Келлог.

"На дуже високому рівні я сказав: "Добре, (адміністрація Байдена - ред.) справді не допомагала Україні так добре, як мала б… підтримати Україну необхідною зброєю чи стратегією в потрібний час".

"Працюючи з президентом Трампом, він це побачив і сказав на початку. Я маю на увазі, що навіть рік тому, коли я був з ним у передвиборній кампанії, ми говорили про демографічні показники, втрати та абсолютне лихо війни, і я сказав: "Це рівень насильства Другої світової війни", — сказав Келлог, зазначивши, що саме тому Трамп зосереджений на застосуванні цілісного підходу до припинення жорстоких боїв.

Попри те, що цього тижня президент озвучив можливу угоду з Україною щодо доступу до її рідкоземельних елементів, критичних для національної безпеки США, Келлог сказав, що президент спочатку "хоче зупинити вбивство — просто припинити це", а потім продовжувати майбутні переговори.

"Гадаю, у нас є певні можливості, і, на щастя, я працюю над генеральною угодою", — сказав Келлог. "Він написав "Мистецтво угоди". Я б нічого не ставив поза ним".

Тим не менш, мета полягає в тому, щоб припинити насильство перед тим, як вести переговори про такі хитросплетіння мирного врегулювання, тому що "ви не можете забити собі вихід з цієї війни", враховуючи відсутність зацікавленості росії в запобіганні масовим втратам власних військ.

"Для росії це як би в ДНК під час військових операцій — по суті, ви ведете боротьбу на виснаження", — сказав Келлог.

"Якщо ви подивитеся на історію, ви ніколи не захочете вступати в боротьбу з росіянами, тому що вони так воюють. Вони звикли до цього. Я маю на увазі, що це країна, яка була готова втратити — і втратила — 700 000 у Сталінградській битві за шість місяців, і навіть не моргнула оком".

"Тож тиск просто не може бути військовим. Ви повинні чинити економічний тиск, ви повинні чинити дипломатичний тиск, певний тип військового тиску та важелі, які ви збираєтеся використовувати під ними, щоб переконатися, що [це буде] рухатися туди, куди ми хочемо", – пояснив він.

Нагадаємо, Келлог вважає, що ймовірність повернення ядерної зрої в Україну "знаходиться десь між малою та нульовою"