Глава Пентагону про гарантії безпеки України: "Ніякого НАТО і армії США, кордони 1991 року нереалістичні"

Глава Пентагону про гарантії безпеки України: "Ніякого НАТО і армії США, кордони 1991 року нереалістичні"

Новий очільник Пентагону Піт Геґсет на зустрічі у форматі "Рамштайн" окреслив бачення безпекової політики США щодо України.

Його процитував журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш.

Гегсет запевнив, що США хочуть "суверенну та процвітаючу Україну", але "повернення до кордонів України до 2014 року є нереалістично метою", яка лише продовжить війну.

"Міцний мир для України має включати міцні гарантії безпеки, щоб гарантувати, що війна не почнеться знову. Це має бути не Мінськ-3. Проте США не вірять, що членство України в НАТО є реалістичним результатом врегулювання шляхом переговорів", - заявив Гегсет.

"Будь-яка гарантія безпеки має бути підкріплена дієздатними європейськими та неєвропейськими військами. Якщо їх розгорнуть як миротворчу місію в Україні, це має бути поза НАТО, і вони не повинні підпадати під дію статті 5. Необхідно також забезпечити жорсткий міжнародний нагляд за лінією зіткнення. Як частина будь-яких гарантій безпеки, американські війська не будуть розгорнуті в Україні", - підкреслив він.

Гегсет сказав, що щоб забезпечити ефективну дипломатію та знизити ціни на енергоносії, які фінансують російську військову машину, президент США Дональд Трамп нарощує американське виробництво енергії та заохочує інші країни робити те саме.

"Зниження цін на енергоносії в поєднанні з ефективнішим застосуванням енергетичних санкцій допоможе залучити росію до переговорів. Захист європейської безпеки має бути імперативом для європейських членів НАТО, оскільки Європа має надати переважну частку майбутньої летальної та нелетальної допомоги Україні. Це означає надання більше боєприпасів та спорядження та розширення своїх промислових баз", - заявив Гегсет.

Нагадаємо, Гегсет візяв участь у засіданні Контактної групи з оборони України, відомої як формат "Рамштайн", повідомлялося, що він не оголошуватиме про допомогу Україні.