Шмигаль у колонці на Politico пропонує корисні копалини України європейцям
Прем'єр Денис Шмигаль просить європейських партнерів врахувати те, що надрах України знаходяться 22 із 30 корисних копалин, які є критичними для ЄС.
Про це він написав у колонці на Politico.
Шмигаль описав у ній, що вступ у ЄС потрібен Україні так само, як і європейцям.
"Погодившись на вступ України, країни ЄС не просто розширили б власні кордони та межі. Вони отримають надійних захисників із великим військовим досвідом, готових першими прийняти удар не лише від росії, а й від інших можливих військово-політичних угруповань на східних кордонах Європи", - зазначив Шмигаль.
Він просить ЄС врахувати такі фактори:.
1) Україна посідає перше місце в Європі за запасами уранової руди, маючи здатність задовольняти власні енергетичні потреби, а також експортувати уран — тим більше, що попит на атомну енергетику в Європі зростає.
2) Україна також має найбільші запаси літію в Європі, а його використання у світі лише зростає. У той час як у 2021 році було спожито 460 тисяч метричних тонн карбонату літію, прогнозується, що світовий попит досягне 6 мільйонів тонн до 2030 року. Ми готові створювати спільні підприємства в цій галузі, що, безсумнівно, призведе до стратегічної переваги для ЄС.
3) Україна входить до десятки країн з розвіданими запасами титанової руди, і лише 10 відсотків цих розвіданих запасів зараз розробляються. Ми могли б замінити російський титан на європейському ринку, сприяючи розвитку як цивільної промисловості ЄС, так і передових військових технологій. Не кажучи вже про те, що на відміну від російського партнерства, яке ґрунтується на шантажі та обмані, на нас можна покластися.
"Проект відбудови України, який був запущений, щойно на нас напала росія, міг би стати головним фактором зростання всієї європейської економіки та консолідації блоку. Мова йде про сотні мільярдів доларів, в які може бути залучений європейський бізнес, а також про створення виробництва та робочих місць як тут, так і в країнах блоку. Кожен, хто бачить власну перспективу, захоче взяти в ньому участь", - вважає Шмигаль.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що хоче отримати від України компенсацію за допомогу - $500 млрд у вигляді доступу до природних ресурсів.
Він відправив у Київ міністра фінансів США Скота Бессента, який 12 лютого зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Бессент привіз українській стороні угоду про про економічне партнерство, зокрема і щодо розробки цих корисних копален. Документ ще не підписаний. Україна має намір його доопрацювати.
- 96 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У луганському медуніверситеті в Рівному відкрили Центр ментального здоров’я
- 18:00 Луганських підприємців запрошують на черговий «Діалог з бізнесом» щодо державної підтримки
- 17:05 Стала відома дата потепління в Україні: очікується до +10
- 17:00 Загинув випускник 11-ї гімназії Сіверськодонецька
- 16:41 росія відмовилася від ідеї Трампа про розгортання європейських миротворчих сил в Україні
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти заявили, що нібито з’явилися інвестори на хімічних виробництвах Сіверськодонецька 14.02.2025 переглядів: 4081
- “Безхазяйні” квартири у Сіверськодонецьку: окупанти опублікували перелік на початок року 11.02.2025 переглядів: 3955
- На війні загинув 23-річний захисник з Лисичанська 13.02.2025 переглядів: 2760
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку визнали безхазяйними вже понад 500 квартир та «націоналізовують» нежитлові приміщення 16.02.2025 переглядів: 2383