Лідери ЄС на саміті у Парижі посварилися через відправку військ в Україну, - FT

Лідери ЄС на саміті у Парижі посварилися через відправку військ в Україну, - FT

Європейські країни посварилися через відправку військ в Україну на саміті у Парижі, який скликав президент Франції Еммануель Макрон, і метою якого було досягти консенсусу щодо того, як відповісти на мирні переговори президента США Дональда Трампа з росією.

За даними FT, коли лідери зібралися в Парижі на саміт у понеділок вдень, Німеччина, Італія, Польща та Іспанія висловили небажання відправляти миротворчі сили в охоплену війною країну через кілька годин після того, як Британія запропонувала своїх миротворців.

У зустрічі, яка, як сподівалася Франція, також дасть плани допомоги європейським країнам у збільшенні витрат на оборону, взяли участь лідери шести інших країн ЄС, Великої Британії та офіційні особи НАТО та ЄС.

Макрон і Трамп спілкувалися до і після паризького саміту.

За словами офіційних осіб, проінформованих про зустріч, Франція запропонувала створити "сили заспокоєння", які будуть розміщені за майбутньою лінією припинення вогню в Україні , а не на ній.

Але в різких зауваженнях після саміту канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав дискусію про розгортання військ "дуже недоречною", враховуючи, що війна все ще точиться.

"Дискусія є абсолютно передчасною, і зараз невідповідний час для її проведення", — сказав Шольц, який очікує загальнонаціональних виборів у неділю і вже давно обережно ставиться до питання відправки солдатів в Україну.

Він сказав, що "трохи роздратований" дискусією, назвавши її "незрозумілою дискусією не в той час і не на ту тему".

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні сказала колегам-лідерам, що вона вагається щодо відправлення європейських військ в Україну, сказавши, що це "найскладніший і найменш ефективний" з усіх варіантів, за словами людей, ознайомлених з її коментарями.

Прем’єр-міністр Великої Британії сер Кейр Стармер заявив, що "готовий розглянути питання про розміщення британських сил на землі разом з іншими, якщо буде досягнута довгострокова мирна угода".

Однак він додав: "Повинен бути захист США. Гарантія безпеки США – єдиний ефективний спосіб стримати росію від повторного нападу на Україну".

Макрон заявив, що продовжить консультації з європейськими партнерами найближчими днями як щодо допомоги Україні, так і щодо розбудови власної армії.

За даними FT, деякі європейські столиці побоюються, що Трамп незабаром "умиє руки з України" і вимагатиме від континенту забезпечити безпеку країни після будь-якого припинення вогню, що передбачає виділення фінансових і військових ресурсів, які значно перевищують поточні рівні.

Окрім Великої Британії, Німеччини, Італії та Польщі після зустрічі вони також виступили за те, щоб США продовжували брати участь у забезпеченні безпеки України.

Нагадаємо, Макрон зібрав європейських лідерів одразу після Мюнхенського безпекового саміту і виступу на ньому віцепрезидента США Джей Ді Венса, який розкритикував Європу і прямо дав зрозуміти, що США не будуть опікуватися безпекою ЄС.

Раніше Війська в Україну погодилися відправити Швеція, Данія, Франція, а Велика Британія також заявила про таку можливість, але все одно наполягає на присутності США.