Як політики США і Європи відреагували на словесні напади Трампа на Зеленського
Політики Сполучених Штатів, Канади і Європи відреагували на напади президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського, зокрема на слова Трампа про те, що Зеленський - диктатор без виборів.
Колишній віцепрезидент Трампа Майк Пенс звернувся до нього зі словами про те, що "не Україна починала цю війну". Пенс був віцепрезидентом США з 20 січня 2017 року до 20 січня 2021 року під час першого президентського строку Трампа.
"Пане президенте, не Україна "починала" цю війну. росія розпочала неспровоковане та жорстоке вторгнення, забравши сотні тисяч життів. Шлях до миру має будуватися на правді", - написав він на сторінці в Х.
Також Пенс поширив посилання на новину телеканалу FoxNews від 24 лютого 2022 року із заголовком "росія вторглася в Україну під час найбільшої європейської атаки з часів Другої світової війни".
Конгресмен республіканець Дон Бейкон: "путін почав цю війну. путін скоїв військові злочини. путін – диктатор, який вбивав своїх опонентів. Країни ЄС зробили більший внесок в Україну. Зеленський набирає понад 50%. Україна хоче бути частиною Заходу, путін ненавидить Захід. Я не сприймаю двоїстість Джорджа Орвелла".
Журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш процитував інших представників Республіканської партії - конгресменів і сенаторів. Він додав, що Конгресмени і сенатори від Демократичної партії традиційно розкритикували Трампа.
Сенатор-республіканець Роджер Вікер: "Довіряти путіну не можна. Це воєнний злочинець, який порушив усі норми міжнародного права. Його слід притягнути до відповідальності, ув’язнити, та, можливо, стратити".
Сенатор-республіканець Кевін Креймер: "Ясна річ, це неправда, що Україна почала війну. Очевидно, що саме володимир путін – диктатор – хоче відновити Радянський Союз".
Були й ті, хто висловився помірковано, обережно і навіть нейтрально:
Сенатор Джон Тун, лідер республіканців у Сенаті відповів на запитання про те, як він ставиться до останніх заяв Трампа про Україну та росію: "Що я підтримую – це мирний результат в Україні. Гадаю, зараз президент і його команда працюють над цим. Думаю, варто їм дати трохи простору".
Сенатор-республіканець Том Тілліс на прохання відреагувати на те, що Трамп назвав Зеленського диктатором: "Я дозволю людям cамим підбирати свої слова. Я б такого слова не використав. Чи хоче путін миру? путін хоче відродити Російську імперію. І від мене він цього не отримає".
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем: "Якщо історія чогось нас навчила, то це того, що умиротворення агресії призводить до ще більшої агресії. Чемберлен з Гітлером, Байден і Обама з Путіним. Я впевнений, що президент Трамп завершить війну в Україні швидко і в такий спосіб, який стримає майбутню агресію".
В адміністрації Білого дому взялися захищати Трампа:
Віцепрезидент Джей Ді Венс: “Якщо Зеленський збирається змінити думку президента публічним лихослівʼям в ЗМІ — це жахливий спосіб поводження з цією адміністрацією”.
Радник з нацбезпеки Майк Волц: “Не слід критикувати президента за його намагання дипломатично закінчити війну”.
Українка за походженням, конгресвумен Вікторія Спарц також у групі підтримки Трампа: "Дональд Трамп зробив багато дуже важливих зауважень. Зеленський і Байден підвели американський народ і український народ".
Телеканал Fox News також зібрав думку республіканців.
Сенатор Джон Кеннеді від республіканців заявив, що не погоджується з коментарями Трампа щодо Зеленського, назвавши путіна "гангстером" і "злою людиною".
Сенатор Майк Раунд назвав Зеленського "належним чином обраним президентом України", але сказав, що не вірить, що політика США узгоджується з Україною.
"Не помиляйтесь, за це вторгнення відповідала одна людина на цій планеті. Це був володимир путін", — сказав журналістам сенатор Том Тілліс, коментуючи звинувачення Трампа.
"Очевидно, що не Україна починала цю війну, — написав на X сенатор Піт Рікеттс. — Справа в тому, що росія вторглася в Україну і повинна нести відповідальність. Інакше агресори будуть заохочені у своїх поганих діях".
Європейські лідери висловилися на підтримку Зеленського.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв'ю Der Spiegel: "Просто неправильно і небезпечно зеперечувати демократичну легітимність президента Зеленського.Те, що належні вибори не можуть бути проведені посеред війни, відповідає вимогам української Конституції та виборчого законодавства".
Прем’єр Швеції Ульф Крістерссон у коментарі AFP: "Президент Зеленський обраний демократичним шляхом. Я думаю, що ніхто не хоче виборів більше, ніж Україна, тому що вибори означатимуть, що в Україні є мир і що вони можуть знову керувати своєю країною".
Президент Чехії Петр Павел: "Яку цінність мали б вибори в країні, яка 3 роки захищалася від агресії з боку сусідньої ядерної держави? Як організувати вибори, коли п’ята частина території окупована окупантами, а вся країна під щоденними обстрілами? Щоб назвати президента такої країни диктатором, потрібна велика частка цинізму".
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зателефонував Зеленському ввечері, 19 лютого, одразу після того, як була оприлюднена заява Трампа, повідомляє сайт британського уряду: "Прем’єр-міністр висловив підтримку президенту Зеленському як демократично обраному лідеру України та сказав, що було цілком розумно призупинити вибори під час війни, як це зробила Великобританія під час Другої світової війни. Прем'єр-міністр знову заявив про свою підтримку зусиль під проводом США щодо встановлення тривалого миру в Україні, який би стримав росію від будь-якої майбутньої агресії".
Президент Франції Еммануель Макрон того ж вечора провів другу зустріч європейських лідерів разом з Канадою і після її закінчення зателефонував Зеленському і написав в X: "Ми підтримуємо Україну і візьмемо на себе всю відповідальність за забезпечення миру та безпеки в Європі. Це фундаментальний інтерес Франції, і я є його гарантом. Ми поділяємо мету, яка також є метою президента Трампа покласти край загарбницькій війні, яку росія веде майже три роки. Наші зусилля щодо миру продовжуватимуться відповідно до таких принципів у наших власних інтересах: Україна має завжди бути залученою та поважати її права, мир має бути тривалим і супроводжуватися надійними та надійними гарантіями, європейські проблеми безпеки повинні бути прийняті до уваги. Ми переконані в необхідності збільшення наших видатків і наших оборонних і безпекових можливостей для Європи та кожної з наших країн. Рішення будуть прийняті в найближчі дні та тижні.
Також на підтримку Зеленського висловився прем'єр Канади Джастін Трюдо: "Канада та наші союзники єдині на підтримку президента України Володимира Зеленського та проти президента росії володимира путіна. Канада та наші союзники однозначно виступають проти незаконних, аморальних і несправедливих порушень міжнародного порядку володимиром путіним. Українці воювали і гинули не лише за захист свого суверенітету, своєї територіальної цілісності. Вони також борються за захист заснованого на правилах порядку, який забезпечує безпеку всіх нас у всьому світі і триває вже майже 80 років. Цей період миру, стабільності, процвітання для світу відбувається тому, що у нас були правила щодо кордонів, щодо невторгнення до ваших сусідів, які росія вирішила свідомо порушити кілька років тому".
- 259 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:00 У Попаснянській МВА пояснили, для чого закупили книги посадовця Луганської ОВА
- 15:54 В Україні стартувала інвентаризація житла для потреб ВПО
- 15:00 Ворог знов обмежує зв’язок на ТОТ
- 14:32 У Раді пропонують ввести "військову цензуру видатків" в Україні: що це означає
- 14:00 У хабі в Дніпрі розпочали видавати продуктові набори
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти заявили, що нібито з’явилися інвестори на хімічних виробництвах Сіверськодонецька 14.02.2025 переглядів: 4152
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку визнали безхазяйними вже понад 500 квартир та «націоналізовують» нежитлові приміщення 16.02.2025 переглядів: 2640
- У нових алгоритмах підтримки ВПО обіцяють врахувати особливості кожної області 17.02.2025 переглядів: 1918
- “Дорога додому”. Сіверськодонецькі музиканти влаштували квартирник у гумхабі у Дніпрі 16.02.2025 переглядів: 1911