рф може окупувати решту східної частини Донбасу до кінця року, - The Independent
Напередодні третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну: США раптово відмовляються від підтримки Києва, Європа перебуває в стані паніки, а Володимир Зеленський публічно конфліктує зі щойно обраним президентом США Дональдом Трампом.
Про це пише The Independent.
Наразі ситуація на фронті кардинально змінилася: напередодні третьої річниці повномасштабної війни тріумфальні настрої Заходу залишилися у минулому.
На останніх етапах своєї каденції адміністрація Байдена відправила Україні більше зброї та запровадила жорсткіші санкції проти Москви. Однак США більше не могли фінансувати Україну на тому ж рівні, як у перші три роки війни. Як зазначає видання, будь-який президент США зараз зіткнувся б із труднощами у просуванні нового пакета допомоги Україні через Конгрес.
Однак за перший місяць на посаді Дональд Трамп кардинально змінив політику своєї країни щодо України.
"З точки зору Трампа, це "війна Байдена", яка вже програна. Політично для Трампа набагато простіше шукати мир, ніж для його європейських колег, адже він проводив кампанію на антивоєнних засадах, постійно звинувачуючи Байдена у війні та заявляючи, що цього ніколи б не сталося, якби він був президентом. Трамп прагне знайти швидке вирішення й рухатися далі. Якщо воно провалиться, він зможе відмежуватися від цього та залишити Європу самостійно розбиратися з ситуацією", - йдеться у матеріалі.
Видання пише, що Європа наразі не знає, що робити: вона не може прийняти поразку, але й не може вдавати, що Україна може виграти війну без підтримки США
"Символом цієї розгубленості стали "термінові зустріч",, ініційовані президентом Франції Еммануелем Макроном, на яких обговорювалися гіпотетичні та малоймовірні сценарії відправки європейських військ в Україну", - додали в The Independent.
Зокрема у тексті йдеться про два можливі шляхи примусити Київ до поступок:
- повний військовий колапс українських сил (що наразі малоймовірно);
- або скоординований тиск з боку єдиного Заходу, щоб змусити Україну прийняти невигідні умови Москви.
Однак Захід розділений у цьому питанні: Європа наполягає, що Україна повинна продовжувати боротьбу, щоб сісти за стіл переговорів "з позиції сили".
"Це доволі оптимістичне припущення, що Україна буде в сильнішій позиції наступного року. Після піку впевненості на початку 2023 року, коли Зеленський заявив, що "2023 стане роком нашої перемоги!", кожна наступна річниця вторгнення засвідчувала лише ослаблення позицій Києва. Але навіть за нинішніх темпів росії знадобиться до кінця року, щоб захопити решту східної частини Донбасу, без чого припинення війни виглядає малоймовірним", - заявили у виданні.
У матеріалі йде мова про те, що немає жодних гарантій, що переговори між США та росією приведуть до вирішення конфлікту.
"На жаль, це означає, що найкривавіші битви цієї війни ще попереду, оскільки російські війська намагаються максимально використати свою військову перевагу", - резюмували в The Independent.
Нагадаємо, що путін найближчими днями оголосить про перемогу у війні проти України та НАТО.
- 201 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:05 У Кремлі вважають, що мораторій на удари по енергооб'єктах України закінчився
- 16:00 Луганські ВПО можуть заселитися у модульні містечка у Львові – куди звертатися
- 15:02 З фронту поступово виводитимуть військових, які воюють з 2022 року, - Міноборони
- 15:00 Офіційно: Зеленський призначив екскерівника луганської поліції Григорова головою Сумської ОДА
- 14:05 У Краматорську, який за 25 км до фронту, перекладають бруківку
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти у Сіверськодонецьку назвали адресу ще одного будинку, який планують знести 11.04.2025 переглядів: 4451
- Луганським ВПО пропонують житло у Києві – куди звертатися 14.04.2025 переглядів: 3446
- Окупанти продовжують виявляти у Сіверськодонецьку “безхазяйне” житло: нові адреси 17.04.2025 переглядів: 3200
- NRC частково відновлює надання грошової допомоги ВПО - хто може отримати 15.04.2025 переглядів: 3012