Україна відхилила ідею США щодо створення фонду корисних копалин у розмірі 500 мільярдів доларів, - Bloomberg
Україна відкинула вимоги США щодо фонду в розмірі 500 мільярдів доларів, який мав би стати частиною угоди, що надає Вашингтону частку від українських корисних копалин.
Про це пише Bloomberg з посиланням на українського посадовця, знайомим із ходом переговорів.
"Фонд мав би компенсувати США допомогу, надану Україні з початку російського вторгнення. Проте Україна стверджує, що реальна сума приблизно у п’ять разів менша — понад 90 мільярдів доларів, зазначив співрозмовник, який побажав залишитися анонімним через конфіденційність переговорів", - йдеться у матеріалі.
Видання зазначає, що для фіналізації угоди потрібно більше часу, оскільки поточний проєкт договору, запропонований США, містить сумнівні положення. Тому президент України Володимир Зеленський не готовий його схвалити.
Зокрема президент США Дональд Трамп посилив тиск на Зеленського, щоб той прийняв угоду, яка обговорюється на тлі зростання напруженості між двома лідерами та побоювань, що Україну можуть виключити з майбутніх мирних переговорів.
Міністр фінансів США Скотт Бессент у суботу написав у Financial Times, що угода передбачає, що доходи, які український уряд отримує від природних ресурсів, інфраструктури та інших активів, будуть спрямовані у фонд, зосереджений на довгостроковій реконструкції та розвитку України, в якому США матимуть економічні та управлінські права.
Бессен заявив, що це забезпечить прозорість, підзвітність і корпоративне управління, необхідні для залучення приватних інвестицій.
"Давайте чітко визначимо, чим це не є. США не отримають право власності на фізичні активи в Україні. Також це не означає, що Україна отримає нові боргові зобов’язання", - написав міністр.
Bloomberg пише, що українські посадовці обговорили потенційну угоду щодо корисних копалин зі спеціальним посланцем США Кітом Келлогом під час його візиту до Києва цього тижня, після того як Зеленський відхилив початкову пропозицію Вашингтона на початку місяця.
"Перша пропозиція передбачала, що США отримають 50% від продажу ліцензій та інших доходів від корисних копалин, нафти, газу та портів, що викликало критику як нагадування про колоніальні практики минулих століть", - йдеться у тексті.
Наразі такої прямої вимоги немає. Ароте відсутність гарантій щодо майбутньої військової та фінансової підтримки залишається ключовою проблемою в переговорах, про що зазначив український посадовець.
- 204 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 1,2 млрд грн ЄСВ
- 18:00 Викрили ще чотирьох колаборантів, які катували українських полонених на Луганщині
- 17:05 В Україні знову заморозки на ґрунті: перелік областей
- 17:00 У МТП на Дніпропетровщині для сіверськодонецьких переселенців є вільні місця – як поселитися
- 16:03 Зеленський увів санкції проти Арестовича: загалом у списку 76 осіб
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти визнали, що не можуть запустити хімвиробництво й хочуть випускати картон 25.04.2025 переглядів: 7445
- Родом з Сіверськодонецька: містяни, чиї імена відомі за межами Луганщини 29.04.2025 переглядів: 2711
- Луганським ВПО пропонують житло у Києві 28.04.2025 переглядів: 2296
- Перші луганські ВПО заселилися до гуртожитків у Києві – як отримати місце 30.04.2025 переглядів: 1929